Greta Kuzminskaitė: „Meno mokykla išmokė visur pastebėti grožį“

Su menais glaudžiai susijusi esu nuo vaikystės. Dėl kažkokių mistiškų aplinkybių daugmaž visos meno formos mane traukė ir norėjau pamėginti viską. Šokau keliuose skirtinguose būreliuose, rašiau eilėraščius, bandžiau groti gitara, mokiausi megzti iš močiutės, tapyti – iš senelio, visus kitus įmanomus rankdarbius išmokau iš mamos. Nors visi šie prisiminimai nuostabūs, Šilutės dailės mokykla labiausiai prisidėjo prie kūrybiškumo puoselėjimo.

Greta sako, jog mokslas Šilutės meno mokykloje ją išmokė pastebėti grožį visose gyvenimo srityse.

Manau, kad svarbiausias dalykas ko išmokau Šilutės meno mokykloje – tai suvokimas, kad savo rankomis gali pagaminti bet ką! Šioje mokykloje praleidau daugiau nei 4 metus, ėjau į išplėstinį kursą, o pabaigusi ir jį, vis tiek buvau ten. Net nežinau kurie atsiminimai geresni: kelionės į Barseloną ir Romą ar Andriaus sugalvoti žaidimai senajame Liepų gatvės kieme?..

Visi Meno mokyklos mokytojai skatindavo ieškoti kūrybiškų sprendimų tiek kiekvienam darbui atlikti, tiek dalyvaujant konkursuose. Dar lankydama 10 klasę laimėjau II vietą Lietuvos dailės olimpiadoje. Tada ir apsisprendžiau, kad savo gyvenimą susiesiu su menais, taigi – įstojau Vilniuje į VDA grafiką. Nors VDA puikiai sekėsi, supratusi, kad kasdienis buvimas be nuolatinio kontakto su žmonėmis – ne man, baigusi pirmą kursą įstojau į VIKO šukuosenų dizainą.

Studijų metais atlikau praktiką ir dirbau Dalios Ibelhaubtaitės operose, X faktoriuje, E. Rainio madų šou, mados infekcijoje, Agnės Jagelavičiūtės šou, reklamose ir daugybėje renginių. Prieš pusę metų grįžau gyventi į Klaipėdą, dabar dirbu grožio salone plaukų stiliste.

Šilutės meno mokykla man, kaip ir daugumai draugų, padėjo užaugti, pamilti menus ir pastebėti grožį visose gyvenimo srityse. Ačiū už tai Jums, mokytojai. O savo mokyklai ir jos pedagogams linkiu įgyvendinti dar daug beprotiškų idėjų!