Griovyje plaukiojęs negyvas žvėris piktino šilutiškius

BRIEDIS 2Redakcija sulaukė pasipiktinusių šilutiškių skambučių apie griovyje riogsantį, jų numone, sumedžiotą briedį.

Informacija galijęsi žmonės, kurie buvo sumanę su šeimomis pabūti gamtoje ir pažvejoti, vietoje teigiamų emocijų teigė susigadinę nuotaiką ne tik tai dienai, bet ir visai savaitei.

Pakelės griovyje tarp Kanteriškių ir Paleičių riogsojo negyvas žvėris, panašus į briedį.

Žmonės nusprendė, kad galimai jis čia guli jau ne pirmą dieną, nes buvo išpampęs ir skleidė šlykštų kvapą.

Pakelės griovyje pamatę plaukiojantį nebegyvą žvėrį šilutiškiai sako susigadinę nuotaiką visai savaitei.

Radinį matę žmonės piktinosi tokiu, jų žodžiais tariant, nenormaliu reiškiniu. „Ar tai normalu? Kokius cirkus mūsų krašto medžiotojai krečia?. Nušauna gyvulį dėl pramogos ir palieka jį pūti vandenyje. Iki ko nusirito“, – informacija ir viešojoje erdvėje dalijosi vienas žvejas. Ir pridūrė žinantis, kad tai yra ne pirmas atvejis.

„Šilutės naujienos“ apie incidentą informavo Šilutės medžiotojų ir žvejų draugiją ir Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcją. Abi institucijos apie negyvą žvėrį griovyje jokio pranešimo dar nebuvo gavusios.

Gyvosios gamtos inspekcijos vyresnioji specialistė Laimutė Bulcienė „Šilutės naujienoms“ pažadėjo kaip įmanoma greičiau ištirti įvykį. Ypač aplinkybes ar žvėris yra nušautas, ar kritęs natūralia mirtimi. Be kita ko ji priminė, jog briedžių medžioklė šiuo metu draudžiama. Tačiau, jeigu paaiškėtų, kad žvėris yra kritęs, pagal galiojančią tvarką, juo turėtų pasirūpinti tos teritorijos medžiotojų būrelis.

Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkė Nijolė Endrikaitienė, nepraėjus nei pusvalandžiui išsiaiškino, kad griovyje rastas negyvas stirninas.

Trečiadienio vakare juo jau pasirūpino Berštų medžiotojų klubo nariai. Medžiotojai negalėjo nustatyti ar žvėris buvo sumedžiotas brakonierių ar kritęs nuo sužeidimo autoįvykio metu.