Gripas į ligoninę Lietuvoje paguldė 4 asmenis, 2 iš jų – Šilutėje

62 c60cad56c4b2a6d7f6b1c0fcfc16aa5aDėl gripo į ligoninę Lietuvoje lapkričio mėnesį paguldyti 4 asmenys, 2 iš jų – šilutiškiai. Tai – du vaikai, gydomi Šilutės ligoninėje.

Šiemet, kaip ir pernai, pirmieji gripo atvejai Lietuvoje ir Šilutėje užfiksuoti spalio mėnesį, padidėjo ir sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vyresniosios specialistės Galinos Gorbatovos duomenimis, Šilutės rajone praėjusių metų spalio mėnesį buvo užfiksuoti 4 gripo atvejai, lapkritį – 2, šiemet spalį gripu susirgo 8 žmonės, lapkritį – 6.

Medikai primena, kad tinkamiausias būdas apsisaugoti nuo gripo – skiepai. Šilutės rajono įstaigoms šiais metais buvo paskirtos 1837 skiepų dozės ir net 1623 žmonės jau yra paskiepyti. Skiepai gydymo įstaigoms suteikti nemokamai. Jie nupirkti už valstybės lėšas, ir gydymo įstaigose nemokamai skiepijami rizikoms grupėms priklausantys asmenys (nėščiosios, lėtinėmis ligomis sergantys ir socialinės rizikos grupei priklausantys asmenys).

Pasak G.Gorbatovos, gyventojai jau atsikrato skiepų baimės ir nuo gripo skiepijasi ir už savo lėšas. Kol kas rajono gydymo įstaigos skiepų dar turi. Pasiskiepyti efektyviausia nelaukiant gripo epidemijos protrūkio.