Gripas ir virusinės ligos traukiasi iš Šilutės rajono

persalimasPraėjusią savaitę Šilutės r. savivaldybėje atšaukta gripo epidemija – sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) mūsų rajone 7-ąją metų savaitę (vasario 13-19 dienomis) buvo 45,66 atvejų / 10 tūkst. gyventojų.

Toks sergamumo rodiklis nesiekia nė pusės to skaičiaus, kai skelbiama gripo epidemija (visuomenės sveikatos specialistai informuoja, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 000 gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų).

Šilutės rajone gripo atvejų gerokai išaugo sausio pabaigoje – gripu susirgo daugiau nei 30 proc. pacientų iš visų sergančiųjų. Nors tada Šilutės rajone sergamuno rodiklis nesiekė 90 atv. / 10000 gyventojų, bet vasario 1 dieną buvo paskelbta gripo epidemija.

Vasario mėnesį kiekvieną savaitę gripo ir ŪVKTI atvejų mūsų rajone mažėjo. Praėjusią savaitę, Nacionalinio sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus vyresniosios specialistės Rimos Mačijauskienės duomenimis, Šilutės rajone gripu susirgo 48 gyventojai (iš jų 20 – vaikai), o ŪVKT infekcijomis – 141 gyventojas (iš jų 114 – vaikai).