Gripas pasiekė epideminį lygį

gripasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį, tačiau epidemijos šiuo metu paskelbtos tik Kauno miesto, Jonavos ir Varėnos rajono savivaldybėse.

3-ąją šių metų savaitę (sausio 16-22 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 123,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo gerokai mažiau – 79,2 atv./10 tūkst. gyventojų.

Šilutės rajone sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis praėjusią savaitę buvo 98,1 atv./10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinio sveikatos centro Klaipėdos departamento duomenimis, Šilutės rajone praėjusią savaitę gripu susirgo 149 asmenys, iš jų 64 – vaikai iki 17 metų. Dar 257 asmenys užsikrėtė ŪVKTI, iš jų 157 – vaikai).

Visoje Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis 3-iąją savaitę buvo 115,5 atv./10 tūkst. gyventojų.

Daugiausia sergančiųjų buvo Klaipėdos mieste (rodiklis – 143,0) ir Kretingos rajone (rodiklis – 114,6).

Klaipėdos apskrityje 3-iąją savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis buvo 1,6 karto didesnis už praėjusių metų to paties laikotarpio sergamumo rodiklį, kuris pernai siekė 70,9 atvejo / 10 000 gyventojų.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų.

Atsižvelgiant į tai, kad gripo atvejų skaičius palyginus su š.m. 2-ąja savaite padidėjo 2,2 karto, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamentas pirmadienį, sausio 23 d., Klaipėdos miesto savivaldybei rekomendavo skelbti gripo epidemijos pradžią Klaipėdos mieste.