Gripas Šilutės rajone peržengė epidemijos slenkstį

ANTSNUKIAI 1 copyGripo epideminis slenkstis peržengtas ir Šilutės rajone. Praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir viršutinių kvėpavimo takų katarais rodiklis 10-čiai tūkstančių gyventojų mūsų rajone pasiekė 127,99 (epidemija skelbiama šiam rodikliui pasiekus 100).

Neįprastai daug į Šilutės ligoninę paguldyta ne tik sergančiųjų gripu. Praėjusios savaitės atodrėkis skaudžių traumų atnešė pėstiesiems – daug jų atsidūrė ligoninėje. Taigi traumas patyrusių bei kitomis ligomis susirgusių žmonių pilni visi ligoninės skyriai, išskyrus Akušerijos – ginekologijos skyrių.

Epideminė riba peržengta

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus duomenimis, gripas itin sparčiai įsiveržė į mūsų rajoną. Pirmąją ir antrąją sausio savaites susirgusių gripu žmonių buvo tik 5 ir 6, trečiąją savaitę gripas užpuolė 27, ketvirtąją  – jau 67 asmenis. O praėjusią savaitę rajone užregistruota net 210 gripo atvejų.

116 susirgusiųjų – vaikai iki 17 metų. 4 iš susirgusių vaikų paguldyti į ligoninę. Tai irgi neįprastai didelis skaičius, mat iki šiol per savaitę ligoninėje nuo gripo buvo gydoma po vieną vaiką.

Visuomenės sveikatos specialistė Galina Gorbatova suskaičiavo, kad dar 355 žmonėms per savaitę, iš jų – 260 vaikų, diagnozuoti ūmūs viršutinių kvėpavimo takų katarai.

Gripo epidemija yra skelbiama, kai šia liga susirgusiųjų rodiklis peržengia 30-ies ribą. Tuo tarpu mūsų rajone praėjusią – penktąją gripo siautėjimo Lietuvoje savaitę, jo rodiklis jau buvo 47,55.

Perpildytas ir Traumų skyrius

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus sakė, jog šeštadienį pasiektas nelinksmas rekordas – į Vaikų ligų skyrių kreipėsi net 18 vaikų.

Pilni ir kiti mūsų ligoninės skyriai, ypač daug ligonių Terapijos skyriuje.

Nemaža šio periodo bėda ligoninės vadovas vadina slidžias gatves. Praėjusią savaitę po didelių šalčių į Lietuvą atplūdus šiltiems orams, gatvės tapo ypač slidžios. Tai netruko pajusti traumatologai. „Traumų skyrius perpildytas virtusių, griuvusių ir traumas patyrusių pacientų. Ne vieną teko operuoti“, – sakė D.Steponkus.

Gripas pasiglemžė dar dvi aukas

Young-man-sickGripas Lietuvoje savaitgalį pasiglemžė dar dvi gyvybes. Nuo šios ligos komplikacijų šeštadienį Panevėžyje mirė 50 metų, o sekmadienį – 34 metų moteris.

Šiuo metu Panevėžio ligoninės Reanimacijos skyriuje gydomos dar dvi sunkios būklės moterys. Visoms joms išsivystė viruso sukeltos komplikacijos. Ligonės yra prijungtos prie plaučius vėdinančios aparatūros.

Šių metų sausį nuo gripo komplikacijų mirė du žmonės. Viena jų – 12 metų kaunietė, kita – 56 metų moteris iš Ignalinos rajono.

Medikai pataria nedelsti

Pasklidus informacijai, kai nuo gripo komplikacijų jau mirė 4 žmonės, gydytojai sulaukia klausimų, ar dar nevėlu skiepytis nuo gripo.

Veiksmingiausia buvo pasiskiepyti prieš prasidedant gripo epidemijai, nes tik praėjus 2 savaitėms po paskiepijimo žmogaus organizme susidaro antikūnų, kovosiančių su gripo virusu.

Specialistai prognozuoja, kad po poros savaičių gripo protrūkis gali pradėti slopti.

Medikai pataria pajutus pirmuosius gripo simptomus – aukštą temperatūrą, galvos, gerklės ir raumenų skausmus – skubiai kreiptis į šeimos gydytoją. Dažniausiai gripo sukeltos komplikacijos pasireiškia per pirmąsias keturias paras.