Gripas sparčiai plečiasi ir Šilutės rajone, ir Lietuvoje

gripas-77128259Sergamumas gripu sparčiai auga ir visoje Lietuvoje, ir Šilutės rajone. Epidemija jau paskelbta daugiau nei pusėje šalies savivaldybių.

Šilutės rajone gripas irgi smarkiai lenkia to paties laiko praėjusių metų rodiklius.

Sergamumas laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Sergamumas daug didesnis nei pernai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus specialistai suskaičiavo, kad per 6-ąją šių metų savaitę (vasario 5 – 11 d.) rajone gripu susirgo 382 žmonės, iš jų 199 – vaikai iki 17 metų. Viršutinių kvėpavimo takų infekcijos į lovas paguldė 383 rajono gyventojus, iš kurių 216 vaikai.

Bendras susirgimų skaičius per savaitę – 765, iš kurių 460 vaikai. Rodiklis 10 000 gyventojų siekia 195,1 atvejų. Praėjusiais metais šiuo metu bendras susirgimų skaičius buvo 189, iš jų vaikų – 134. Sergamumo rodiklis pernai siekė vos 45,7 atv.

Pustrečio šimto žmonių gydyta reanimacijoje  

Šeštąją šių metų savaitę bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 185,2 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų irgi buvo gerokai mažiau – 108,8 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų šeštąją savaitę registruotas Utenos, didžiausias – Telšių administracinėse teritorijose.

Šių metų šeštąją savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligonines paguldyti 242 žmonės, 174 iš jų – vaikai. 11 žmonių jau gydyti intensyvios terapijos skyriuose.

Gripo epidemija jau paskelbta keturiose Klaipėdos apskrities savivaldybėse: Klaipėdos rajone, Šilutės rajone, Klaipėdos mieste ir Kretingos rajone.

Klaipėdos apskrityje sergamumo rodiklis per savaitę padidėjo nuo 192,7 iki 205,8 atvejų 10 000 gyventojų. Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI sudarė 55 proc. bendro sergamumo. Pernai šiuo metu sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 113,4 atvejo.

Viso Klaipėdos apskrityje registruota 1989 atvejai, iš jų 836 (30,4 proc.) susirgusieji – vaikai. Dėl sunkios būklės į ligonines buvo paguldyti 47 žmonės, 30 iš jų – vaikai.

Reikia saugotis patiems

NVSC specialistai rekomenduoja gyventojams reguliariai plauti rankas, neplautomis rankomis neliesti burnos, nosies ir akių, pasitraukti nuo kosinčių ar čiaudinčių asmenų. Kosint ir čiaudint, rekomenduojama užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai – alkūnės linkyje).

Taip pat svarbu dažnai vėdinti ir plauti patalpas bei pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą.

Susirgus gripu ar ŪVKTI, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, nevykti į darbą, mokyklą, nevesti sergančių vaikų į darželius.

Kasdien augant sergamumui gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, medikai pataria vengti masinio susibūrimo vietų ir sąlyčio su sergančiais asmenimis, jei įmanoma, atidėti renginius.

Daugiau informacijos apie sergamumą gripu ir ŪVKTI galite rasti NVSC internetinėje svetainėje, adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/gripas-1.