Gripo atvejų – keturis kartus daugiau

vakcinaŽiemos šalčiai Šilutės rajono gyventojams atnešė traumų ir peršalimo ligų. Ypač padaugėjo gripo atvejų – net keturis kartus. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Šilutės skyriaus duomenimis, paskutinę praėjusių metų savaitę buvo užfiksuota 20 gripo atvejų, o sausio 2-8 dienomis įregistruota net 80 gripo atvejų.

Pasak vyresniosios specialistės Rimos Mačijauskienės, pirmąją šių metų savaitę gripu susirgo 22 vaikai iki 17 metų ir 58 suaugusieji. Be to, ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) susirgo 230 rajono gyventojų, iš jų – 125 vaikai.

Bendras susirgusiųjų skaičius 1-ąją savaitę buvo 310, sergamumo rodiklis – 74,88 atv./10 tūkst. gyventojų.
Priminsime, kad paskutinę metų savaitę gripu ir ŪVKTI sirgo 243 gyventojai, sergamumo rodiklis buvo 58,8 atv./10 tūkst. gyventojų.

„Be abejo, oro sąlygos turi įtakos įvairių traumų ir nušalimų gausai“, – komentavo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus.

Praėjusios savaitės pabaigoje, kai gatvės pasidengė sniegu ir ledu, padaugėjo ir pacientų, patyrusių traumas slidžiame kelyje. Laimei, itin skaudžių kritimų pavykta išvengti – žmonės kreipėsi dėl patempimų, skilimų ar nedidelių lūžimų.

Kol kas ligoninė nesulaukė ir nė vieno ligonio, kurį reikėtų gydyti ar net operuoti dėl nušalimų. Tačiau, anot D.Steponkaus, nušalimų pasekmės pasireiškia praėjus 4-5 dienoms po didelių šalčių. Tikėtina, kad pacientų su nušalusiomis galūnėmis atsiras šios savaites pabaigoje, nors, aišku, norėtųsi, kad taip nenutiktų.