Gripo epidemijos žemėlapis kasdien plečiasi

SusirgimasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) auga visoje Lietuvoje. Gripo epidemiją skelbia Akmenės (sergamumo rodiklis – 153,7 atv./10 tūkst. gyventojų) Lazdijų (sergamumo rodiklis – 196,29 atv./10 tūkst. gyventojų) ir Šilutės (sergamumo rodiklis –  85,51 atv./10 tūkst. gyventojų) rajono savivaldybės. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė dvidešimta.

Kasdien augant sergamumui gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, medikai pataria vengti masinio susibūrimo vietų ir sąlyčio su sergančiais asmenimis, jei įmanoma, atidėti renginius, taip pat dažnai plauti rankas, o susirgus gydytis namuose ir neiti į mokyklą ar darbą.
 
Sergamumas gripu padidėjo beveik trečdaliu
 
Ketvirtąją šių metų savaitę (2017 m. sausio 23-29 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 135,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 124,28 atv./10 tūkst.  gyventojų.
 
Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 4-ąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Kauno ir Panevėžio administracinėse teritorijose.
 
Ketvirtąją 2017 metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 185 asmenys. Iš jų – 31 vaikas iki 2 metų amžiaus, 109 asmenys iki 17 metų, kiti suaugusieji. Septyni asmenys gydyti intensyviosios terapijos skyriuje. Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno ir Vilniaus apskrityse.
 
2016-2017 m. gripo sezono metu užregistruoti 3 mirties nuo gripo atvejai.
 
Epidemiją skelbia savivaldybės

ULAC medikai primena, kad gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus ir primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.