Gripo vakcina rizikos grupių asmenų skiepijimui pasiekė Šilutės įstaigas

vaccination-2722937 960_720Gripo vakcina, skirta 2018-2019 m. gripo sezonui, įsigyta už valstybės lėšas, rizikos grupių skiepijimui pristatyta į visas Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas (ASPĮ).

Šių metų gripo sezonui Klaipėdos apskrities ASPĮ užsisakė ir gavo 9984 valstybės lėšomis finansuojamas gripo vakcinos dozes, t. y. 8,1 proc. daugiau dozių nei pernai. 2017-2018 m. gripo sezonui buvo gauta 9235 gripo vakcinos dozės. Šiemet Šilutės r. pirminės sveikatos priežiūros centrai gavo 1970 dozių. 

Skiepytis rekomenduojama kasmet prieš prasidedant gripo epidemijai. Šiuo metu yra pats tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo, kol dar nėra didelio sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Nemokamai nuo gripo gali pasiskiepyti asmenys, priklausantys šioms rizikos grupėms: nėščiosios, 65 m. ir vyresni asmenys, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Asmenys, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti nuo gripo, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento specialistai primena, kad pagrindinė gripo prevencijos priemonė yra skiepai. Paskaičiuota, kad 1 sergantis gripu gali užkrėsti 4 asmenis. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tarp paskiepytų asmenų sumažėjo: 34-44 proc. vizitų pas gydytojus skaičius, 32-45 proc. prarastų darbingų darbo dienų skaičius, 25 proc. antibiotikų, skirtų bakterinėms gripo komplikacijoms gydyti, vartojimas. Gripo profilaktika kur kas pigesnė ir efektyvesnė priemonė nei susirgusiųjų gydymas.