Griuvena penkiaaukštis naumiestiškius gąsdins dar ilgai

bendrabutis griaunamas baldai1Tikra piktžaizde Žemaičių Naumiesčio gyventojai vadina vieną miestelio pakraštyje stovintį penkiaaukštį. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad net ir penkiaaukščiu jį vadinti nesiverčia liežuvis, nebent tiesiog griuvena.

Apleistas, griūvantis ir aplinkiniams, o ypač – smalsiems mažiesiems naumiestiškiams grasinantis namas per kelerius metus tapo vaiduokliu, dėl kurio begalę rūpesčių turi policija, gyventojų priekaištų neatsigina ir seniūnija.

Bet panašu, kad šios problemos greitai nepavyks išspręsti.

Buvo bendrabutis, dabar – vaiduoklisbendrabutis griaunamas1

Anot naumiestiškių, ant kalno, šalia Šilutės žemės ūkio mokyklos (ŽŪM) Žemaičių Naumiesčio skyriaus pastatų stovintis penkiaaukštis kažkada priklausė šiai mokyklai ir buvo jos mokinių bendrabutis.

Pernai iš Šilutės ŽŪM šį pastatą perėmė Valstybės turto fondas.

Šiandien pastatas tokios būklės, kad namu jo tikrai nepavadinsi: kambariuose mėtosi panaudoti švirkštai, styro išdaužytų langų stiklai, išlaužytos durys, viduje pasitinka baisi smarvė. Nieko keista, kai čia sau gultus susineša, čia pat miega, valgo ir vietos benamiai, ir narkomanai.

„Kartais tas kontingentas visai neblogai čia įsikuria, nes viduje, buvusiuose kambariuose, yra nemažai senų baldų liekanų, čiužinių. Viename kambaryje stovi net ir visai apynaujis klozetas…“ – pasakojo skambinę naumiestiškiai.

bendrabutis griaunamas spintelesPastatas, pasak vietinių, ne kartą buvo ir padegtas, tad čia skubėjo ugniagesiai, o kiek kartų kviesta policija, irgi vargiai kas besuskaičiuos. Pareigūnų reikia, kuomet tenka raminti išgėrusius ir čia besislapstančius vietos girtuoklius ir paauglius.

Vietiniai tikina, kad kartais kažkas užkala durų angas, bet netrukus visi „trukdžiai“ patekti į namą būna pašalinami ir gyvenimas jame užverda iš naujo.

Aplinkui gyvenantiems žmonėms baisu ne dėl benamių gyvybių, daugiausia jie nerimauja dėl savo vaikų. Mažieji, kur buvę, kur nebuvę, vis suka slapstytis tarp griūvančių sienų ir aplink jas. Tad kas žino, kiek žingsnių liko iki nelaimės?..

Problemų turi seniūnija ir policija
bendrabutis griaunamas
Šilutės ŽŪM direktorius Algimantas Abromaitis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad milžiniškas penkiaaukštis mokyklai buvo nebereikalingas, todėl perduotas Turto fondui. Remontuoti jį nebėra prasmės.

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas sako irgi ne kartą girdėjęs vietos gyventojų skundų dėl namo – vaiduoklio. Bet ir seniūnija čia nieko negali padaryti – ne jai priklauso turtas.

„Rašėme Valstybės turto fondui, sakėme, kiek problemų dėl to namo turi ir seniūnija, ir policija, bet niekas mums nieko net neatsakė. Niekam to namo nebereikės, jo likimas – tik natūrali smertis“, – jam būdinga vaizdinga kalba pasakojo seniūnas.

bendrabutis griaunamas baldaiNet aptverti pavojų keliančio penkiaaukščio seniūnas nežada, nes kodėl turėtų seniūnijos lėšas leisti ne savo pastato saugojimui, aptvėrimui? Pagaliau, visų duobių ir konteinerių juk neaptversi, visų vaikų iš pavojingų vietų neišvaikysi. „Be to, vaikai pirmiausia – jų tėvų rūpestis“, – priminė J.Budreckas.

Tad panašu, kad kol Valstybės turto fondas pastato neparduos ir jis neturės šeimininko, tol, perfrazavus žinomą posakį, „skęstantiems naumiestiškiams teks gelbėtis patiems“.