Grįžusieji iš užsienio imasi senojo brakonieriavimo verslo

Brakonierių įrankiai. / KRAAD asociatyvi nuotr.Nemuno deltos regioninio parko vandenys jau seniai traukia brakonierius. Pabuvoję už Lietuvos ribų, šio verslo „asai“ grįžo į gimtinę toliau tobulinti įgūdžių. Tuo įsitikino Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos inspektoriai.

Š.m. liepos 27 d. naktį pareigūnai vykdė reidą. Paryčiais Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate (Šilutės rajone) buvo pastebėti du asmenys, žvejojantys statomais tinklais. Pasirodo, tai Tauragės ir Šilutės rajonų gyventojai, ne kartą bausti už žvejybą draudžiamose vietose draudžiamais įrankiais ir būdais. Abu pažeidėjai – inspektoriams seniai pažįstami, kurių jau buvo „spėta pasigesti“.

Minėti asmenys beveik metus dirbo Airijoje, tačiau darbams pasibaigus, grįžo į Lietuvą ir ėmėsi senojo verslo. Bet ir čia jiems nepasisekė. Už šiurkštų Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimą administracinės baudos šiems „verslininkams“ siekia 1000 litų, o už žuvų ištekliams padarytą žalą – sugautus 70 vnt. karosų, 8 vnt. linų ir 1 raudę teks sumokėti ieškinį, vertą 1915 litų. Be to, konfiskuoti 4 vnt. statomų tinklų ir guminė valtis.

KRAAD primena, kad vadovaujantis Mėgėjiškos žūklės taisyklėmis, draudžiama žvejoti tinkliniais nemėgėjiškos žūklės įrankiais – tralais, traukiamaisiais, plukdomaisiais bei dreifiniais tinklais, gaudyklėmis, bradiniais, venteriais ir kitais verslinėje žvejyboje naudojamais tinkliniais įrankiais. Be to, Nemuno deltos regioninio parko Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate bet kokia žvejyba uždrausta ištisus metus.