Grobis iš kaimyno buto – batonas ir kondensuotas pienas

twenty five years ago bread condenced milkPernai apie šv. Kalėdų ramybę ir santarvę užmiršo dabar teismo suole atsidūrę M.L. ir V.R. Vyrai antrąją švenčių dieną gėrė šeimos ir kaimynų kompanijoje, kol tarp jų perbėgo juoda katė – svečiai susipyko su kaimynu A.D ir jam per kivirčą prakirto antakį.

Nukentėjusysis išėjo namo, o kaimynai M.L. ir V.R. – jam iš paskos ir primušė jį laiptinėje.

Nuskriaudus kaimyną, matyt, prabudo sąžinė – jie, ištraukę buto raktus iš kišenės, padėjo nukentėjusiajam patekti į namus.
Tačiau gerumas tuo ir baigėsi – vienas vyrų, pamatęs kaimyno namuose kondensuotą pieną su batonu, nesusilaikė – išeidamas pasiėmė šiuos produktus…

Nors mušeikos su nukentėjusiuoju susitaikė, tačiau dėl viešosios tvarkos pažeidimo jie išgirdo nuosprendį teisme.

Ėjo cigarečių, grįžo be jų

Antrąją šv. Kalėdų dieną V.R. tėvų namuose susirinko nemažas būrys svečių. Visi linksmai leido laiką, kol gerdami alkoholį susipyko – šeimos draugas prakirto antakį kaimynui ir šis iškeliavo namo.

Netrukus V.R. ir M.L. pritrūko cigarečių. Sumąstė vyrai išeiti paprašyti rūkalų pas tą patį nukentėjusį kaimyną, gyvenantį gretimoje laiptinėje.

Toli eiti nereikėjo – sutiko vyrai jį ant laiptų, tačiau sutikus, turbūt, ir pamiršo, ko ėjo pas A.D. Vietoje cigarečių prašymo V.R. sudavė kaimynui į galvą, o A.D. nugriuvus, abu su M.L. puolė rankomis ir kojomis mušti gulintįjį.

Primušęs A.D., V.R. čiupo jo telefoną, raktus bei 10 litų. Savo smurtą prieš kaimyną V.R. teisme bandė pateisinti tuo, kad nukentėjusysis tą vakarą buvo susipykęs su jo motina.

Tačiau niekas iš tą vakarą kartu buvusių svečių teisme to nepatvirtino.

Pasigedo ir kiaušinių, ir lašinių

Nuskriaudę sugėrovą, vyrai nutarė jam padėti – iš jo kišenės paėmė buto raktus ir partempė kaimyną namo.
A.D. teisme kaimynų „gerumu“ nesidžiaugė – jis pasakojo, kad ryte namie neberado 10 kiaušinių, batono, dėžutės kondensuoto pieno, 1 kg lašinių, prožektoriaus. Padarytą žalą dėl dingusių daiktų jis įvertino 84 Lt.

Tačiau nuteisti kaimynus dėl vagystės pritrūko įrodymų – mat ar per naktį jo durys buvo užrakintos, ar ne, nukentėjusysis nepamena.

Atminties dingimo priežastis aiški – tą vakarą pareigūnų alkotesteris parodė, jog A.D. kraujyje yra 2,18 promilės alkoholio.
Kaltinamasis M.L. teigė, kad iš nukentėjusiojo buto paėmė tik batoną ir kondensuotą pieną.

Šiuo metu vyrai susitaikė, M.L. atlygino pusę žalos už sugadintus akinius. Todėl nukentėjusysis mušeikoms pretenzijų nebeturi.
Teismas nuteisė vyrus dėl viešosios tvarkos pažeidimo. V.R., anksčiau teistas už tyčinius nusikaltimus, vis dar atliekantis laisvės atėmimo bausmę, baustas administracine tvarka, dabar nubaustas laisvės atėmimu metams 9 mėnesiams.

Iki šiol neteistam M.L., baustam administracine tvarka, dabar paskirtas laisvės apribojimas 12 mėnesių, įpareigojant per 6 mėnesius išdirbti 60 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose. Taip pat jis per mėnesį turės pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.

Mušeikoms priskirta ir piniginė suma dėl nukentėjusiojo gydymo – Valstybinei ligonių kasai jie turės sumokėti 55,09 Lt.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas.