Grotos kalinio nestabdo: kalėdamas įvykdė dar 198 nusikaltimus

110721 iPhoneInJailDėl savo 16-ojo teistumo dienas leidęs Alytaus pataisos namuose M.K. neįstengė gyventi be nusikaltimų. Dar 2010 m. pavasarį jis susisiekė su laisvėje buvusiu sūnėnu ir pavertė jį savo bendrininku grobstant pinigus iš svetimų žmonių sąskaitų bei imant greitųjų kreditų paskolas nieko neįtariančių apgautųjų vardais.

Neseniai teisme kalinys išgirdo, kad už sukčiavimą jis laisvės akyse neregės dar daugiau nei penkerius metus.

Privertė pervesti pinigus grasindamas sumušti

Už sukčiavimą ir bendrininkavimą sukčiaujant teisiamųjų suole šių metų rugsėjį atsidūrė trys kaltinamieji, nuo kurių nukentėję į policiją kreipėsi 25 asmenys.   Sukčiavimo „vadas“ – jau 16 kartų teistas 34 m. M.K., kurio „būstinė“ ir taip jau buvo Alytaus pataisos namai. Jis, apgavęs įvairius asmenis, gaudavo jų elektroninės bankininkystės duomenis ir telefonu juos perduodavo laisvės oru kvėpuojančiam savo sūnėnui – 23 m. R.K.

Šis, klausydamas savo dėdės nurodymų, prisijungdavo prie padiktuotų apgautų žmonių banko sąskaitų ir bandydavo jų vardu paimti paskolas, o gautus pinigus tuoj pervesdavo bendrininkams.

Kai kurių nukentėjusiųjų laimei, ne visais atvejais paskolai paimti užsidegdavo žalia šviesa. Sukčiautojai kartais likdavo nieko nepešę, kai neteisingai įvesdavo slaptažodį ar nukentėjusieji laiku susiprotėdavo ir užblokuodavo prisijungimą prie jų banko sąskaitos internetu.

Kartais sukčiai tiesiog pasirinkdavo nemokius asmenis, ir kreditų įmonės nesutikdavo suteikti paskolų, nes nukentėjusieji turėdavo ankstesnių finansinių įsipareigojimų ar negaudavo pastovių pajamų.

Beje, kaltinamasis M.K., verbuodamas vieną nukentėjusiąją telefonu, ėmėsi ir grasinimų: jis privertė moterį pervesti 100 litų į nurodytą banko sąskaitą, grasindamas ją sumušti.

Sukčiavo beveik 200 kartų

Dėdės nurodymus vykdęs R.K. teisme pripažino padaręs 196 nusikalstamas veikas ir pasikėsinimą padaryti dar 31. Vaikinui už tokį bendradarbiavimą paskirta 3 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams.

Sukčiavimo vadeiva M.K. kaltu teisme neprisipažino. Bet nors jis savo kaltę neigė, kalinys dar kartą nuteistas, šįkart – už 198 nusikalstamas veikas bei pasikėsinimą padaryti dar 31. Pataisos namuose vyras papildomai praleis dar 5 metus ir 6 mėnesius.

Teisme nuosprendį išgirdo taip pat pataisos namuose dienas leidęs ir su M.K. bendradarbiavęs R.E. Šis vyras buvo jau 7 kartus teistas ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę. Jis prisipažino įvykdęs nusikaltimus ir už grotų, teismo sprendimu,  dar turės praleisti 3 metus ir 6 mėnesius.

Nukentėjusiesiems ir kreditų įmonėms nuteistieji taip pat turės išmokėti daugiau kaip 13 000 Lt turtinės žalos ir 500 Lt neturtinės žalos atlyginimo.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.