Grožio specialistė I.Budvytienė: „Jeigu esi sveikas, šypsaisi, tai ir tavo oda spindės“

Budvytiene„Kartais moterys odinių batų priežiūrai skiria daugiau dėmesio negu savo kūno odai. O juk oda svarbus mūsų kūno organas, jeigu ją ištiestume būtų du kvadratiniai metrai“, – sako jau 17 metų grožio srityje dirbanti Irena Budvytienė.

Anot jos, atėjus pavasariui, moterys susiduria su tam tikromis odos problemomis – sausumu, šerpetavimu, paraudimais. Būtent šiuo metų laiku oda jautrėja ir jai būtina ne tik kasdienė, bet ir papildoma priežiūra.

Oda atspindi viso organizmo būklę, todėl svarbu ją maitinti iš vidaus, gerti daug vandens. O vienas esminių dalykų veide yra šypsena – jeigu mes būsime laimingi, tai ir mūsų oda spindės.

Veido priežiūros žingsniai

Mes gyvename tokioje geografinėje zonoje, kurioje oda labai kenčia. Saugodami save žiemą aunamės batus, maunamės kojines, pirštines, paltus, kepures, o veido odą dažniausiai pamirštame. Anot I.Budvytienės, jeigu prižiūrėtume odą žiemą teisingai, pavasarį neturėtume problemų.
Visų pirma reikia žinoti savo odos tipą, o vėliau pasirinkti tinkamą priežiūrą. Ji skirstoma į kasdienę ir papildomą. „Gerai, kai moterys eina į grožio salonus ir kartas nuo karto pasidaro specialias procedūras. Visgi net brangiausios procedūros nepadės, jeigu kiekvieną dieną neprižiūrėsite veido odos“, – sako žinovė.

Kasdienė odos priežiūra, anot jos, susideda iš ryto ir vakaro rutinos. Labai svarbu kiekvieną rytą ir vakarą valyti veido odą, ją tonizuoti ir pamaitinti. Veido neužtenka vien vandeniu nuplauti, reikia naudoti valymo priemones – prausiklius arba jeigu oda jautri – pienelius.

Antrasis žingsnis – tonizavimas. Tonikas atstato veido odos ph, atveria poras ir paruošia ją trečiajam žingsniui – kremo arba serumo priėmimui. Anot Irenos, būtų idealu, jeigu prieš pasitepdama kremu, moteris naudotų serumą. Naudojant kartu serumą ir kremą, produktų veiksmingumas padidėja 4-5 kartus. Serumai dažniausiai sukurti vandeniniu pagrindu, o kremai riebaliniu.

Atliekant kasdieninę priežiūrą reikia nepamiršti ir paakių odos, kuri yra plonesnė, jautresnė. Šią sritį reikėtų tepti specialiais kremais. Vyresnėms moterims dar yra kuriami specialūs kremai odai apie lūpas.

Moterims, sakančioms, jog jos neturi tiek laiko rytą ir vakare, Irena atsako, kad tai užtrunka ne ilgiau kaip dvi minutes.

Papildoma priežiūra

Veido odai būtina ir papildoma priežiūra – kartą ar du per savaitę negyvas ląsteles reikia nušveisti šveitikliais.

„Kartais moterys bijo tų šveitiklių, nes joms atrodo, kad jeigu jų oda jautri, tai šveisti negalima. Tačiau jeigu mes nenušveičiame suragėjusio sluoksnio nuo odos, net brangiausias kremas nepagerins jos būklės“, – teigia I.Budvytienė.

Šveičiamieji kristaliukai būna pagaminti iš cukraus, druskos, riešutų kevaliukų. Šios dalelės būna didesnės ir smulkesnės. Jei oda jautresnė arba sausesnė, rekomenduojama naudoti šveitiklį su smulkesniu abrazyvu ir atvirkščiai.

Jeigu oda yra labai jautri ar spoguota, kaip alternatyva šveitikliams su kietosiomis dalelėmis, yra šveitikliai su vadinamosiomis aha rūgštimis, kurios padeda odai atsisluoksniuoti be šveitimo. Tos medžiagos po truputį tirpdo negyvas odos ląsteles ir ji tampa graži, švelni, spindinti.

Dar viena papildomos priežiūros priemonė – kaukės, kurių yra įvairių: drėkinančių, atstatančių. Po žiemos svarbios drėkinančios kaukės, kurios padeda odai tapti gyvybinga. Anot I.Budvytienės, ląstelė, neturinti drėgmės yra suvytusi kaip obuolys pavasarį parneštas iš rūsio. Kai ląstelė prisotinta drėgmės, ji atrodo kaip obuolys iš prekybos centro… „Jeigu mes odai nieko neduosime, būsime kaip tie suvytę obuoliai“, – sako ji.

Irena taip pat primena, kad veido oda baigiasi ne ties smakru, bet ties dekolte sritimi, o visus odos priežiūrai skirtus produktus reikia tepti aukštyn, į viršų.

Šypsena – svarbiausia

Iš savo klienčių Irena dažnai girdi, kad daugumą priemonių jos turi savo lentynose, tačiau dažnai pamiršta jomis pasinaudoti. Čia pat ji pasako dažnai girdimą frazę, jog iki  20 metų grožis yra Dievo dovana, nuo 20 iki 30 reikia truputį padirbėti, o 40-metei graži oda – juodas darbas. Taigi turi pasistengti, kad oda būtų graži, spindėtų.

Aišku, odos  būklė priklauso ir nuo kitų veiksnių – amžiaus, genų, gyvenimo būdo, darbo sąlygų. Didžiausias sveikos odos priešas yra saulė, kurioje kaitintis taip mėgsta moterys. Odai taip pat kenkia ir rūkymas, kurio metu išsiskiria daug odai kenksmingų medžiagų. Odos būklei svarbu ir kiek išgeriame vandens: vienam kūno kilogramui reikėtų išgerti 30 ml vandens per dieną, kuris odą pridrėkina iš vidaus.

Irena taip pat sako, kad jeigu žmogus nesugeba susikurti laimingo gyvenimo, tai taip pat atsispindi jo odoje. Žvelgiant į vyresnio žmogaus veidą, iš jo raukšlių matyti, ar jis šypsojosi, ar buvo labiau piktas, ar jis iš laimės raukšlėtas, ar iš pykčio.

„Jeigu mes būsime sveikos, šypsosimės, tai ir oda švytės. Šypsena yra svarbiausias dalykas. Jeigu esi sveikas, džiaugiesi gyvenimu, šypsaisi, tai ir oda spindi“, – sako ji.

Brandesnei odai – priemonės brangesnės

Vyresnei moteriai reikia intensyvesnių odos priežiūros priemonių, kurios dažnai būna brangesnės. Anot I.Budvytienės, taip yra todėl, kad mokslininkai kuria efektyvesnes medžiagas, kurios mažintų raukšlėtumą ir didintų drėgmę.

„Mūsų odos ląstelės sumūrytos kaip plytos sienoje. Tarpodinis sluoksnis, kolagenas, sulipdo ląsteles, tačiau senstant jo mūsų oda gamina vis mažiau. Senėjimo procesas vyksta, to cemento nebėra, plytos pradeda kristi“, – vaizdžiai pasakoja Irena.

Tad kurdami produktus vyresnėms moterims, mokslininkai stengiasi palaikyti tas ląsteles sulipusias, kad jų kuriami produktai atliktų kolageno sintezę. Yra ir tokių kremų, kurie ne iš išorės duoda kolageno, bet skatina odą jį gaminti.