Grūdų augintojams – gera žinia

grudu supirkimas kedainiu aruodai sarunasŠilutės bei gretimų rajonų grūdų augintojai šiemet turės daugiau galimybių gauti didesnes pajamas už išaugintą derlių, mat į šį regioną ateina dar vienas grūdų supirkėjas, konkuruosiantis su čia jau esančiais.

„Kėdainių aruodai“ iki šiol dirbo tik Kėdainių ir Panevėžio rajonuose, o jau šį sezoną grūdų derlių supirkinės ir Šilutės krašte.

Sudarinėja sutartis

Šilutės rajone „Kėdainių aruodai“ jau sudarinėja išankstines grūdų supirkimo sutartis.

„Dalį Šilutės rajone supirktų grūdų sandėliuosime šiuose kraštuose išsinuomotuose elevatoriuose. Kita jų dalis iš ūkininkų aruodų keliaus tiesiai į supirkimo vietas.

Sutartis dėl būsimojo derliaus supirkimo sudarinėjame su visais žemdirbiais, neskirstydami jų į didelius ir mažus. Mūsų didžiausias pranašumas tai, kad sugebame lanksčiai prisiderinti prie kiekvieno individualių poreikių siūlydami abipusiai geriausius ir naudingiausius sprendimus“, – sako „Kėdainių aruodų“ valdytojas Valdas Šarūnas.

Kainą nustato patys ūkininkai

„Kėdainių aruodai“ siūlo geras pirkimo sąlygas: palankias kainas, pagal sutartus terminus vykdomus atsiskaitymus.

„Svarbiausia, kad grūdų supirkimo kainą gali nustatyti pats ūkininkas. Sudarydami sutartis galime nefiksuoti galutinės kainos, o tik numatyti periodą, per kurį kainą ūkininkas pats galės užfiksuoti, kai nuspręs, kad jau atėjo tam tinkamiausias metas.  

Kai sutartyje galutinė pirkimo kaina neužfiksuojama, pirmiausia sumokame žemdirbiui sutartą minimalią kainą, o vėliau, kai šis nusprendžia, kad jau atėjo palankiausias metas ją užfiksuoti, padengiame skirtumą tarp sumokėtos ir užfiksuotos kainos“, – sako „Kėdainių aruodų“ pirkimų direktorius Ramūnas Šnurevičius.

Sumoka ir iš anksto

Sudarydami išankstines grūdų supirkimo sutartis, kėdainiškiai nevengia ūkininkams sumokėti ir avansu.

„Avansiniais mokėjimais mes kredituojame tik patikimus ūkininkus. Gavę pinigus iš anksto, jie turi laisvą pasirinkimą nusipirkti sau tinkamą paslaugą ar prekę neprisirišdami prie tų įmonių, kurios atveža trąšas ar kitus reikalingus produktus, o atlygį už tai pasiima grūdais. Mes siūlome tik pinigus, tad ūkininkai nevaržomai gali rinktis, iš ko pirkti kitus produktus, atsižvelgdami į geriausių kainų pasiūlymus, o ne į tai, kas galės palaukti atsiskaitymo už juos, kol užderės derlius“, – sako R.Šnurevičius.

Tiekia ir Lietuvai, ir užsieniui

Daugiausiai „Kėdainių aruodai“ superka kviečių, kurie sudaro net 70 proc. visų grūdų kiekio. Nemažai superkama ir miežių, kvietrugių, rapsų bei kitų kultūrų.

Dalį šios produkcijos bendrovė tiekia maisto produktus ir pašarus gaminančioms Lietuvos įmonėms, o kitus eksportuoja į užsienį.

„Labai džiaugiamės, kad pateisiname ūkininkų lūkesčius. Geriausias to įrodymas – ūkininkų rekomendacijos. Tie, su kuriais dirbame jau ne vienerius metus, sužinoję, kad nuo šio sezono dirbsime visoje Lietuvoje, mūsų įmonės paslaugomis rekomenduoja naudotis ir kituose rajonuose dirbantiems kolegoms. Tai mums pats didžiausias įvertinimas ir dar didesnė paskata siūlyti tik pačius geriausius ir abipusiai naudingiausius susitarimus“, – sako „Kėdainių aruodų“ valdytojas V.Šarūnas.