Gruodį mirtis pakirto daugiau moterų nei vyrų

savivaldybe 1Paskutinis praėjusių metų mėnuo demografiniu požiūriu nebuvo ypatingas: gimė 41 kūdikis (vidutinis gimstamumas 2016 m. buvo 46 kūdikiai per mėnesį), mirė 59 rajono gyventojai (2016 m. vidutiniškai per mėnesį mirė 52 gyventojai). Gruodį ir susituokė, ir išsiskyrė po  15 porų.

Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės duomenimis, gruodį įregistruoti 19 naujagimių berniukų ir 22 mergytės. Tarp jų – įtraukti į apskaitą 9 kūdikiai, gimę užsienyje gyvenančių šilutiškių šeimose.

Gruodį gimė viena dvynukų pora. Vienišoms mamoms gimė 3 kūdikiai, o 17 vyrų juridiškai pripažino savo kūdikių tėvystę.

Jauniausiai gimdžiusiai moteriai buvo 18 metų, vyriausiai – 36-eri.

Populiariausi gruodžio mėnesio naujagimių vardai buvo Matas, Nojus, Viltė, Danielė. Suteikti retesni vardai: Kasparas, Kristupas, Otilija, Adrija.

Gruodį Šilutės rajone mirė 26 vyrai ir 33 moterys. Vyriausiam velioniui buvo 97-eri metai.

19 mirusiųjų buvo Šilutės miesto gyventojai, 40 – seniūnijų gyventojai. Vienas vyras mirė užsienyje.

Iš gruodį įregistruotų 15 santuokų 1 buvo bažnytinė, 2 sudarytos užsienyje, 12 porų sutuokta Savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje.

15 skyrybų, įvykusių gruodį, be vieno iš tėvų paliko 14 nepilnamečių vaikų: 1 vaikas liko gyventi su tėvu, 13 vaikų – su motinomis.

Didžioji dauguma ištuokų (14) įvyko abiejų sutuoktinių bendru sutarimu, viena šeima iširo dėl vyro kaltės.

Antradienio „Šilutės naujienose“ skaitykite išsamią 2016 metų Šilutės rajono civilinės metrikacijos ir demografinės būklės apžvalgą.