Gruodį – sustiprinta pirotechnikos priemonių prekybos ir naudojimo pažeidimų kontrolė

spuaits nuotr 20111210 1188650901Gruodžio mėnesį prasidėjus prekybai pirotechnikos priemonėmis, policijos pareigūnai atidžiai stebės ir sieks užkardyti šių priemonių prekybos bei naudojimo pažeidimus.

Iki ateinančių metų sausio 8 d. Tauragėje, Šilalėje, Šilutėje, ir Pagėgiuose bus organizuojami fizinių ir juridinių asmenų, importuojančių ir parduodančių civilines pirotechnikos priemones, patikrinimai, taip pat bus tikrinamos galimai neteisėtos prekybos fejerverkais vietos.

Prieššventiniu ir švenčių laikotarpiu policijos pareigūnai didesnį dėmesį skirs ir toms vietoms, kur pirotechnikos priemonės gali būti naudojamos pažeidžiant nustatytas taisykles – mokykloms, kioskų bei parduotuvių prieigoms, turgavietėms, miestų aikštėms, paauglių pamėgtoms susibūrimo vietoms.

Siekdami paraginti vaikus ir jaunimą saugiai naudotis pirotechnika, pareigūnai mokyklose organizuos susitikimus su moksleiviais ir aiškins apie atsargų elgesį su fejerverkais, įspės apie gresiančią atsakomybę už šių priemonių naudojimo taisyklių nesilaikymą. 

Policija primena, kad pirotechnikos priemones draudžiama naudoti poilsio metu nuo 22.00 val. vakare iki 8.00 val. ryte, išskyrus švenčių dienas, masinių pramogų renginius. Pirotechnikos priemonių naudojimo taisyklės taip pat draudžia šias priemones naudoti ne pagal paskirtį, apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.

Antros ir trečios kategorijos pirotechnikos priemonių negalima naudoti arčiau kaip 30 metrų šalia mokyklų, gydymo įstaigų, maldos namų, šarvojimo patalpų, kitų savivaldybės tarybos nustatytų vietų.

Naudojant pirotechnikos priemones privaloma laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Nežinant, kaip naudoti priemonę, geriau pasitarti su pardavėju ar apskritai jos nebenaudoti.

Pareigūnai įspėja, kad dėl neatsargaus elgesio su pirotechnikos priemonėmis kasmet nukenčia nemažai žmonių, ypač savo ir aplinkinių sveikata ar net gyvybe rizikuoja vaikai ir nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų apsvaigę gyventojai.