Gruodį – vidutiniški gimimų ir mirimų, santuokų ir ištuokų skaičiai

naujagimiaiPaskutinis praėjusių metų mėnuo nebuvo išskirtinis nei santuokų, nei gimimų, nei mirčių ar ištuokų gausa, visi rodikliai – labai vidutiniški.

Gruodį Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje aukso žiedus sumainė 20 porų, ir šiam skaičiui labai toli iki praėjusių metų rekordų. Pasak skyriaus vedėjos Lilijos Valaitienės, rekordai buvo užfiksuoti rugpjūtį (78 santuokos) ir liepą (70). Solidžiai šioje statistikoje atrodo ir rugsėjis, kuomet tuokėsi 56 poros, bei birželis (49).

Gruodį 4 vyrai ir tiek pat moterų susituokė nebe pirmą kartą, 20 jaunavedžių buvo 24-30 metų amžiaus, 16 – 31-50 metų amžiaus, o keturi – vyresni nei 50-ties metų.

Gruodį naujų narių susilaukė 57 šilutiškių šeimos: gimė 26 berniukai ir 31 mergaitė. Mieste ir seniūnijose sulaukta beveik vienodai naujagimių: 29 – Šilutėje ir 28 – seniūnijose. Dosniausi naujagimiais šiemet buvo liepa ir rugpjūtis, kuomet sulaukėme atitinkamai 67 ir 72 kūdikių.

Populiariausi vardai gruodį buvo Kristupas, Denis, Gabija ir Austėja, Šilutėje suteikti ir retesni vardai Aironas, Arentas, Enrika ir Leticija.

Metų pabaigoje skirtingais keliais pasuko 8 mūsų rajono gyventojų poros, apskaityta ir viena užsienyje gyvenančių šilutiškių ištuoka. Septynios santuokos nutrauktos abiejų sutuoktinių sutarimu, viena – dėl vyro kaltės. Visi 13 šių porų vaikų liko gyventi su motinomis.

3 poros kartu buvo pragyvenusios iki 5 metų, keturios – nuo 6 iki 15 metų, viena – daugiau nei 25-erius.

Metų pabaigoje anapilin iškeliavo 47 mūsų rajono gyventojai (palyginimui: lapkritį mirė 34, sausį – 56 žmonės). Gruodį mirė 17 moterų ir beveik dvigubai daugiau – 30 – vyrų. 35 velioniai buvo seniūnijų gyventojai, 12 – miestiečiai.