Grupė „Karčemėlė“ – „Auksinės burės“ laimėtoja!

IMG 0883Bulgarijoje vykusiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo kūrybos festivalyje – konkurse „Volna idej 2013“ Šilutės jaunimo kantri muzikos grupė „Karčemėlė“ laimėjo „Grand Prix“ ir dar tris laureatų diplomus įvairiose šio konkurso kategorijose.

Tarptautinių renginių agentūra „Cultural tours.LT“ Bulgarijoje, prie Juodosios jūros, ketvirtus metus rengia tarptautinį vaikų ir jaunimo kūrybos festivalį – konkursą „Volna idej 2013“. Jame dalyvauja 6-25 metų solistai ir įvairaus žanro kolektyvai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Gruzijos, Moldovos, Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos.

Dalyviai varžosi „Dainos pasaulio“, „Šokio pasaulio“, „Instrumentinės muzikos pasaulio“, „Liaudies kūrybos pasaulio“ ir „Teatro pasaulio“ konkursuose.

Šiemet šiame festivalyje Lietuvai atstovavo Šilutės jaunimo kantri muzikos grupė „Karčemėlė“, vadovaujama Vyganto Stoškaus. „Karčemėlė“ – vienintelė grupė, grojusi gyvai, – jau po pirmųjų akordų sulaukė pačios komisijos aplodismentų ir buvo pakviesta groti finaliniame festivalio uždarymo koncerte.

„Karčemėlės“ jaunimas varžėsi net 3 kategorijose. Grupės vokalistė Beatričė Pundžiutė apdovanota I vietos laureato diplomu, kiti du I vietos laureatų diplomai atiteko „Karčemėlei“ instrumentinės muzikos ir ansamblio kategorijose.398

„Karčemėlė“ buvo pirmoji mūsų šalies grupė, kuri parvežė į Lietuvą laimėtą „Grand Prix“ – „Auksinę burę“.

Taip pat garbingai Lietuvai atstovavo Šilutės kantri šokių kolektyvo „Salūnas“ šokėjos Guoda Stoškutė ir Geistė Undraitytė, kurios varžėsi duetų kategorijoje. Jos irgi buvo apdovanotos I vietos diplomais.

Pirmą kartą šiame festivalyje svečių teisėmis dalyvavo Remintos kantri šokių klubo „Dakota“ šokėjos.

Atidarymo koncerto vedėjas džiaugėsi nauja idėja, atvežta iš Lietuvos, kad gali šokti ne tik vaikai ir jaunimas, bet ir jų mamos. „Buvo malonu ir smagu šokti tūkstantinei festivalio žiūrovų miniai ir pateikti dalelę lietuviškos dvasios“, – sakė R.Stoškuvienė.

„Šiame festivalyje ne tik grojome ir šokome. Daug keliavome po pačią Bulgariją, aplankėme įžymias vietas, maudėmės Juodojoje jūroje ir smagiai leidome laiką festivalio miestelyje. Buvo sudarytos galimybės lankytis festivalio organizuojamose dainų ir šokių pamokose, kas vakarą lankytis vis kitoje vietoje vykstančiose diskotekose. Buvo laiko susipažinti su bulgarų papročiais ir tradicijomis, šokant jų šokius, stebint įspūdingus pasirodymus“, – pasakojo kolektyvų vadovai Reminta ir Vygantas Stoškai.

Šilutės kolektyvai sulaukė pasiūlymų vykti į festivalius Lenkijoje, Baltarusijoje.

Grupės „Karčemėlė“ nariai dėkoja Šilutės rajono savivaldybei, Seimo nariui Kęstui Komskui ir renginių vedėjui Marijui Budraičiui, parėmusiems išvyką į šį festivalį.