Grupės „Dar“ koncertas – Martynui

martyno ranka„Šilutės naujienos“ jau ne kartą rašė apie Pagėgių savivaldybės Mociškių kaime gyvenančio Martyno Girulio nelaimę – jis gimė pusiau paraližiuotas, iki šiol nevaldo rankų. Vaikinas prašo visų padėti jam įgyvendinti svajonę – turėti nors vieną funkcionuojančią ranką.

Naujausias medicininis išradimas – bioninė ranka – ir jos transplantavimui reikalingos operacijos kainuoja milžiniškus pinigus.

Todėl Martynas kreipėsi pagalbos į visus geros valios žmones, prašydamas paramos.

Martynas turi retą įgimtą ligą – artrogripozę. Liga pažeidė jo pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, paralyžiavo ir ilgai neleido vaikščioti. Po daugybės operacijų vaikinas pradėjo valdyti kojas ir šiandien jau gali vaikščioti. Bet Martyno rankos taip ir liko bejėgės – savarankiškai jis neįstengia atlikti menkiausio darbelio, negali net apsitarnauti savęs.

Vaikinas išsiaiškino, jog užsieniečių mokslininkų sukurta bioninė ranka būtų vienintelė išeitis jam, norinčiam toliau mokytis ir dirbti, būti naudingu visuomenei ir savo tėvams. Bet kad tas išradimas taptų jo dalimi, vaikinui reikia surinkti kelis šimtus tūkstančių litų.

Į Martyno pagalbos prašymą atsiliepė šimtai geros valios žmonių ir Lietuvoje, ir Švedijoje. Abejingi neliko ir mūsų šalies atlikėjai. Grupės „Dar“ nariai Grūdas, Vudis ir Anatolijus patys susirado Martyną ir pasisiūlė Pagėgiuose surengti labdaros koncertą. Toks kocertas įvyko praėjusį sekmadienį, jo metu už bilietus surinktos bei atvykusiųjų suaukotos lėšos skirtos Martynui.

Renginyje dalyvavo ir švedų labdaros organizacijos „Pagalba Lietuvai“ nariai bei jos vadovė Kerstin Lindkvist. Švedai renginį filmavo, filmuotą medžiagą jie žadėjo nusiųsti Austrijos gydytojams, kurie operuos Martyną.

Į koncertą vyko ir daug šilutiškių, Martyną parėmė ir Kęsto Komskio labdaros – paramos fondas.

Martyno mama Danguolė Girulienė sakė, jog šiame koncerte surinkta daugiau nei 4000 litų.

Ji ir sūnus nuoširdžiai dėkoja visiems geros valios žmonėms, kurie neliko abejingi 19-mečio nelaimei ir jo norui gyventi visavertį gyvenimą.

Pirmadienį toks pat Martynui skirtas labdaringas grupės „Dar“ koncertas surengtas ir Šilalėje.