Gydymas druskų kambaryje – jau ir Šilutėje

druskos kambarys„Tęsiame tradicijas“, – kalbėdamas apie naujai įrengtą druskos kambarį (halokamerą) šyptelėjo sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas Mindaugas Vilkas.

Šilutiškiams ir kitiems rajono gyventojams, norintiems pasinaudoti druskos kambario teikiamais privalumais, nebereikės važiuoti į Klaipėdą ar Palangą. Pirmieji gydomieji seansai Šilutėje prasidės jau šią savaitę.

Gydo daug ligų

Druskos kambarys kurį laiką veikė Juknaičiuose, dabar jau sudegusiame turizmo ir sveikatingumo komplekse.

„Juknaičių sveikatingumo kompleksas buvo ne tik juknaitiškių, bet ir viso Šilutės rajono pasididžiavimas. Vyresni žmonės dar atsimena, kad ten atvažiuodavo gyventojai iš visos Lietuvos. Šilutėje, po Juknaičių, mes pirmieji atidarome druskos kambarį – tęsime buvusias tradicijas“, – pasakojo M.Vilkas.

Pasak „Oazis“ vadovo, tie, kurie nors kartą bandė gydytis halokameroje, tikrai žino, kokia tokios paslaugos nauda.

Gydymas druska tinka sergant užsitęsusiomis ūminėmis plaučių ir lėtinėmis kvėpavimo organų ligomis, nuolat pasikartojančiu bronchitu. Druskingas oras gydo alerginės ar infekcinės kilmės slogą, sinusitą, lėtinius gerklės uždegimus, palengvina sveikimą po LOR organų operacijų.

Druskos kambaryje gydomos ir odos ligos: atopinė dermatozė, stabilizacijos fazės žvynelinė, riebioji seborėja, egzema, pūlingos odos ligos, brendimo spuogai. Teigiamai veikiama oda tampa stangresnė ir elastingesnė, geriau sugyja nedideli įtrūkimai, sumažėja odos pleiskanojimas. Moterims gali būti įdomu tai, kad galima profilaktiškai apsaugoti odą nuo raukšlių, atitolinti jos senėjimą.

Seansai halokameroje gali padėti dažnai sergantiems gripu, rūkantiems, dirbantiems kenksmingų medžiagų aplinkoje.

Po profilaktinio kurso sustiprėja imunitetas, jis suderinamas. Be to, stabilizuojasi nervų sistema, nebevargina miego sutrikimai, dingsta bendras silpnumas.

„Labai daug suaugusiųjų ir ypač – vaikų serga plaučių ligomis. Užterštas oras neigiamai veikia kvėpavimo takus, o druskos kambaryje galima sveikatą tikrai pataisyti“, – kalbėjo M.Vilkas.

Vienas seansas – 45 minutėsdruskos kambarys

„Norime, kad žmogus galėtų ne tik gerinti savo sveikatą, bet kartu ir atsipalaiduotų“ – sakė sporto ir sveikatingumo centro vadovas.

45 minutes trunkančio seanso metu žmogus, atsigulęs ant patogaus gulto, galės ramiai klausytis muzikos, žiūrėti televizorių. Tai padės atsipalaiduoti nuo dienos rūpesčių ir suteiks jėgų dienos darbui.

Pradžioje planuojama rengti vieną rytinį ir tris vakarinius seansus. Vienu metu druskos kambaryje kvėpuoti jos prisodrintu oru galės 8 žmonės. Bet seansai įvyks net ir tada, jeigu ateis vos vienas.

Paprastai, kad jaustųsi efektas ir žmogui išties pagerėtų, druskos kambaryje rekomenduojama apsilankyti 10-15 kartų. Todėl „Oazis“ žada savo klientus į halokamerą kviesti ir savaitgaliais – kad nereikėtų daryti ilgų pertraukų.

„Ateityje stengsimės tartis su gydytojais, kad lankyti procedūras būtų galima su siuntimu, nes norėtume, kad ši paslauga taptų prieinama ir žmonėms, turintiems mažesnes pajamas, sergantiems chroninėmis ligomis“, – neslėpė „Oazis“ vadovas.

Nors šias procedūras lankantiems žmonėms nėra taikomas amžiaus cenzas, M.Vilkas vis dėl to pataria pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

„Šios procedūros niekam nepakenkė, tačiau gydytojas žino, kokius vaistus žmogus geria, koks imunitetas, todėl gali patarti. Tai – tik prevencija, tačiau gydytojo palaiminimas nepakenks“, – šypsojosi M.Vilkas.

Šiuolaikinės halokameros sienos padengtos storu druskos sluoksniu, sugeriančiu vandens garus ir mikrobus. Specialiu aparatu pučiamos druskos smiltelės, jos irgi naikina mikrobus, nusodina įvairius teršalus. Smiltelės yra tokios mažos, kad be vargo patenka į plaučius, nugula odos porose. Be to, druskos kambaryje oras itin sterilus. Sakoma, kad sterilesnis nei operacinėje.

„Po kiekvieno seanso kambarį būtina išvėdinti, tai trunka apie 15 minučių. Halokameros priežiūra nėra sudėtinga – svarbiausia palaikyti tinkamą klimatą, kad visada būtų sausa ir šilta“ – sakė M.Vilkas.