Gydytoja Jelena Tulčina: „Pagrindinės ligų priežastys – netinkamas maistas ir stresas“

tulcinaViena už kitą įdomesnes ir naudingesnes paskaitas šilutiškiams dovanojantys Visuomenės sveikatos biuro specialistai prieš savaitę pakvietė į dar vieną ypač naudingą susitikimą – į Šilutę atvyko žinoma gydytoja, natūraliosios medicinos Lietuvoje pradininkė Jelena TULČINA.

Medikė skaitė nemokamą paskaitą „Mitybos revoliucija. Nepavaldi likimui. Tegul tavo maistas tampa vaistu, kad vaistai netaptų maistu“. Jos metu ji pasidalijo savo per 40 darbo metų sukauptomis žiniomis, kurios susidėliojo iš 26 tūkstančių žmonių likimų – tiek jų jau apsilankė gydytojos darbo kabinete.

J. Tulčina iškart įspėjo visus skeptikus, kad ji nė vieno „neagituos nevalgyti lašinių“ ar atsisakyti kitų mėgstamų dalykų. Ji tik aiškiai išdėstė tiesas, kurias, anot jos, jai įrodė jos pacientų istorijos.

Viena tokių – vėžys yra gamtos kerštas žmogui už tai, ką jis valgė ir ką galvojo…

Ligų priežastys – mityba ir stresastulcina sale

Charizmatiškąją viešnią pristačiusi Visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė teisingai pastebėjo, kad tikrai mažai rastum Lietuvoje žmonių, kuriems nebūtų girdėta Jelenos Tulčinos pavardė. Natūraliosios medicinos pradininkė ir tokio centro įkūrėja, ji, kaip pati sako, 20 metų dirbo kardiologe, o pastaruosius 20 metų dirba sveikatinimo darbą.

Medikė pabrėžė, kad susitikdama su savo klausytojais ji kaskart kalba skirtingai, priklausomai nuo klausytojų poreikių. Jos linksmas ir lengvas bendravimas akimirksniu prikaustė ir pilnutėlės H. Šojaus muziejaus Konferencijų centro salės klausytojų dėmesį.

„Daug metų dirbdama šioje srityje vis galvoju, ką padaryti, kad žmonėms nereikėtų nei ankstyvų, nei juo labiau – vėlyvų diagnozių, nei „lengvų“, nei juo labiau – sunkių operacijų“, – sakė viešnia. Ligų pagydymas, anot jos, apskritai neįmanomas, nes niekas nežino kodėl liga atsiranda.

Pasak J. Tulčinos, ir jos pateikiamą informaciją priima ne visi žmonės, ne vienam reikia dar kurį laiką „pasirgti“, kad jis pats įsitikintų, jog reikia kažką pradėti keisti savo gyvenime ir mąstyme. Ji pabrėžė, kad ir šilutiškiai arba priims jos teiginius, arba ne, bet mielai atsakinėjo į visus klausimus. Linksmai viešnia pasakojo ir savo mamos pavyzdį, kuri, anot jos, net ir žinodama dukters nuostatas jai pareiškė, kad nori gyventi „skaniai“. „Kad ir 10 metų mažiau gyvensiu, bet valgysiu ką norėsiu“, – sakė ji.

„Mes esame tai, ką mes valgome“, – šią tiesą, kurią Hipokratas išsakė jau prieš 2000 metų, priminė ir žymioji lektorė. Pasak jos, netinkama mityba ir stresas yra tie du pagrindiniai veiksniai, kurie anksčiau ar vėliau sugadina žmogui sveikatą.

Ligų pagrindas – netinkamas maistas

Anot J. Tulčinos, nėra nė vieno vaisto, kuris neturėtų šalutinio poveikio. Tuo tarpu mūsų valstybėje dabar nuolat vyksta pacientų organizacijų kova, kad tik kuo daugiau vaistų kompensuotų valstybė. Žmonės įsivaizduoja, kad kuo daugiau tablečių suvartos, tuo sveikesni bus. Tvirtai liaudyje įsigalėjęs ir mitas, jog kuo daugiau už tabletę sumokėsiu, reiškia tuo ji yra geresnė. Tad medikai jau dabar turi net 12-mečių pacientų, kuriems vaistai tiesiogine žodžio prasme yra tapę maistu.

Suprasti ar tinkamai maitinamės galime iškart pavalgę. Jei tuomet suima miegas ar „tabaluoja“ širdis, tai yra rodiklis, jog vartojame netinkamą maistą, kurio virškinimui organizmas priverstas imti mūsų energijos atsargas. Mums netinkantis maistas niekada nebus gerai suvirškintas, iš to kyla ir daugybė problemų: paburksta skrandis, išsivysto opaligė, prasideda skausmai. Dar vėliau vystosi autoimuninės ligos, kurių priežasčių šiandien niekam nustatyti nepavyksta, tačiau gydomos jos visos vienodai – hormoniniais vaistais.

Ilgainiui išsivysto ir onkologiniai susirgimai, kurie, pasak gydytojos, iš esmės yra gamtos kerštas už netinkamą mūsų mitybą ir negeras mintis.

Visos odos ligos taip pat yra vidinės organizmo taršos išraiška, su kuria jau nebesusitvarko limfa, inkstai ir kiti organai. Išspręsti daugelį šių problemų gali padėti maisto netoleravimo testas.

Pasak J. Tulčinos, tik Rytų medicina į organizmą žiūri kaip į visumą, tuo tarpu vakariečiai jau įprato akims, ausims, širdžiai, sąnariams, odai ir visiems kitiems organams turėti atskirus gydytojus, ir tai, viešnios pastebėjimu, pamatyti visumos nepadeda.

Dar daug įdomių dalykų tądien sužinojo į nemokamą paskaitą atėję šilutiškiai. Kartu jie galėjo dalyvauti ir loterijoje, kurioje buvo galima laimėti tris J. Tulčinos knygas „Nepavaldi likimui“ ir tris asmenines gydytojos konsultacijas.