Gydytoja oftalmologė V.Danilevičienė: nesudėtinga operacija akims sugrąžina jaunystę

IMG 6932Akims grąžinta jaunystė – apie tai svajoja daugelis. Ypač tų, kuriuos vargina užkritę akių vokai. Odos perteklius virš akių apsunkina skaitymą, žiūrėjimą į ekraną, televizorių, akys greitai pavargsta, dažnai kyla uždegimų pavojus. Šių nepatogumų galima atsikratyti vos per valandą – nesudėtingos operacijos metu. Tačiau apie chirurginio gydymo galimybę daugelis pacientų nė nenutuokia ar stokoja informacijos. 

Kam reikalinga užkritusių akių vokų operacija, kokia gydymo eiga ir akių priežiūra po jos, – pasakoja Klaipėdoje įsiskūrusioje akių ligų klinikoje „Optikos centras“ konsultuoti ir gydyti pacientus iš Kauno klinikų atvykstanti gydytoja oftalmologė Vilija Danilevičienė.

Jaunėja žvilgsnis, atstatomas regos laukas

Akių vokų odos pertekliaus pašalinimas nėra naujiena, tačiau pacientai į gydytojus dėl  šios procedūros kreipiasi nedrąsiai.

Taip yra veikiausiai todėl, kad procedūrą jie sieja su estetika. Po šios operacijos atjaunėja žmogaus žvilgsnis, tačiau svarbiausia – pašalinamas funkcinis regos sutrikimas. Sumažinus perteklinę vokų odą atstatomas regos laukas, nebereikia raukti kaktos, kelti antakių. Informacijos stokojantys pacientai dažnai nė nežino, kad šias problemas gali padėti išspręsti net ne plastinės chirurgijos specialistai, o akių ligų gydytojai oftalmologai.

Kokio amžiaus sulaukę pacientai jau susiduria su užkritusių vokų diskomfortu?

Dažniausiai užkritę akių vokai – vyresnio amžiaus žmonių bėda. Rečiau pasireiškia jaunesniems nei 35-erių pacientams. Bėgant metams oda praranda elastingumą, vyksta pakitimai jungiamajame audinyje, svarbus ir paveldimumo faktorius. Dėl šių priežasčių susiformavęs odos perteklius  pacientams sukelia varginantį  funkcinį ir estetinį diskomfortą, o moterys priverstos riboti akių dekoratyvinės kosmetikos naudojimą.

Ar tiesa, kad jaunatvišką žvilgsnį grąžinančiai operacijai moterys ir ryžtasi dažniau?

Iš tiesų moterys perteklinės vokų odos pašalinimo operacijai kreipiasi dažniau. Jos sudaro apie 90 proc. tokių pacientų. Joms tiesiog labai svarbus estetinis vaizdas. Be to, moterys labiau linkusios rūpintis sveikata ir jos išsaugojimu.

Gal pacientai vyrai delsia baimindamiesi ilgai užtruksiančio gijimo po operacijos?

To tikrai nereiktų bijoti. Oeracija nėra sudėtinga ir trunka kiek ilgiau nei valandą. Po operacijos dažnai būna kraujosrūvos, aplinkinės odos paburkimas. Tai pranyksta per 1-2 savaites po operacijos. Jau po pirmos savaitės pašalinami siūlai, pacientas gali grįžti prie įprastos dienotvarkės ir ritmo.  

Akių vokų odos pertekliaus šalinimas – tik viena iš procedūrų, kurias atliekate „Optikos centre“.

Dėl užkritusių akių vokų pacientai dažnai atvyksta gerokai išvarginti sumažėjusio regos lauko ir sutrikdyto matymo. Dažnas pacientas  tik pas mus sužino kad tai greit išgydoma – nesudėtingos operacijos būdu. O štai  tokių problemų kaip svetimkūnis ragenoje ar junginėje, ašarų latako sutrikimai, poodinių vokų sankaupos ir augliukai ar šaltas miežis, pacientai nelinkę ilgai kęsti, tad į mūsų kliniką chirurginiam gydymui kreipiasi nedvejodami.

Jūsų išvardinti regėjimo sutrikimai ir nepatogumai dažniau kamuoja vyresnio amžiaus pacientus. O kokios regėjimo bėdos kamuoja mažuosius pacientus?

„Optikos centro“ gydytojų paslaugų mažyliams prireikia vis dažniau. Moderniųjų technologijų vyravimas buityje, dažnas žiūrėjimas į ekraną: telefono, televizoriaus, kompiuterio, nulemia augantį mažųjų pacientų skaičių. Vienas dažniausiai pasitaikančių jaunųjų pacientų regėjimo sutrikimas – akyčių nuovargis (astenopija), kurį sukelia įtampa žiūrint į smulkius objektus. Pacientams dažnai skauda galvą, ypač dirbant smulkius darbus, šokinėja raidės ar eilutės, dvejinasi, ašaroja akys, trūkčioja veidas ir vokai, kamuoja akių bei galvos skausmas, spaudimas, karštis. Gydymui dažnai pakanka darbo – poilsio režimo laikymosi bei akių mankštų, kurias galima atlikti „Optikos centro“ salone Gargžduose.
Mažylio akyčių  patikrinimas šeimai dažnai tampa didžiuliu iššūkiu. Vaikai muistosi, bauginasi medikų, nuvargsta ne tik procedūrų metu, o ir belaukdami savo eilės. Mes stengiamės parinkti šeimai palankiausią apžiūros laiką, o pačios procedūros dėl modernios įrangos ir ilgametę patirtį turinčių medikų trunka visai neilgai.

UAB „Optikos centras“ klinikoje gydytoja oftalmologė V.Danilevičienė dėl akių vokų odos pertekliaus pašalinimo operacijos pacientus  konsultuoja nemokamai kiekvieną šeštadienį. Konsultacijai būtina išankstinė registracija tel. 8 46 400104.

Akių ligų klinika įsikūrusi H.Manto g. 6 Klaipėdoje.