Gyvenantieji miesto centre pageidauja… absoliučios tylos

2eismas egliu g aiksteleŠilutės rajono Eismo saugumo komisijos nariai posėdyje svarstė Šilutės centre, Eglių gatvės 6 name, gyvenančių šilutiškių raštą, kuriame jie išsakė ne vieną problemą.

Gyventojų netenkina ir miesto triukšmas, ir šalia neseniai įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės kaimynystė, ir kitoje gatvės pusėje nebe pirmą dešimtmetį veikiančios kavinės artumas. Per siauras ir pernelyg duobėtas jiems atrodo ir 6,5 metrų pločio įvažiavimas į kiemą, kuriuo esą jų gali nebepasiekti nei greitosios pagalbos, nei ugniagesių mašinos…
Eismo saugumo komisijos nariai vieningai sutarė, kad absoliučios ramybės ir erdvės gyventojai gali reikalauti, nebent jei persikels į vienkiemį…

5 valandą ryto trukdo automobiliai

Eglių gatvės daugiabučio gyventojai rašte Šilutės rajono merui guodžiasi, kad jų namas „yra atsidūręs“ labai triukšmingoje vietoje: šalia – judri gatvė, mašinos burzgia ir namo kieme, ir šalia esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, triukšmą kelia ir kavinė „Gilija“.

Dešimtimi parašų patvirtintame rašte jo siuntėjai teigia, jog name gyvena beveik vien pensinio amžiaus žmonės – nuo 70-mečių iki 90-mečių. Jie piktinasi, kad automobiliai mieste pradeda birbti 5 valandą ryto, dėl to nebeįmanoma ilsėtis.

Gyventojai yra prašę suremontuoti įvažiavimą iš gatvės į kiemą. Prieš kelerius metus tai buvo padaryta, bet pastaruoju metu jiems vėl tenka patiems pilti į duobes statybines atliekas.

Eglių g. 6 namo gyventojai taip pat prašo uždažyti geltona linija 20 metrų įvažiavimo ruožą. Anot jų, nors greta esanti automobilių sovėjimo aikštelė yra pustuštė, dažnai mašinas vairuotojai palieka įvažiavime į jų kiemą, sustoti draudžiančio ženklo galiojimo zonoje.

„Tada sunku įvažiuoti į kiemą net greitosioms ir gaisrinėms mašinoms“, – teigiama rašte.

Nurodė ir ministro įsakymą

Savo rašte šie šilutiškiai nurodo 2004 m. rugpjūčio 19 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymą „Dėl sanitarinių apsaugos zonų ribų nustatymo ir režimo taisyklių patvirtinimo“. Jame teigiama, kad aikštelės, kuriose stovi iki 10 automobilių, nuo gyvenamųjų namų turi būti ne arčiau 10 metrų, o jei automobilių būna 15, tai ir atstumas turi būti bent 15 metrų.

Tiesa, atstumas šioje Eglių gatvės vietoje nuo aikštelės iki namo, regis, tikrai nėra mažesnis nei 10 metrų, mat vien įvažiavimo plotis yra 6,5 metro, o dar yra šaligatvis ir žolynas šalia aikštelės.

Šio namo gyventojai kartą dėl panašių priežasčių jau kreipėsi į Eismo saugumo komisiją, bet problemos, anot jų, taip ir nebuvo išspręstos.

Nurodytas teisės aktas – ne vietoje2eismas egliu g

Tačiau gyventojų keliamos „problemos“ ir šįkart nebus sprendžiamos taip, kaip jie nori.

Eismo saugumo komisijos narys, Šilutės r. savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Viktoras Bičkauskas pastebėjo, jog raštą parašę šilutiškiai, matyt, nežino, kad senamiesčiuose ir tankiai užstatytose miestų teritorijose minėto sveikatos apsaugos ministro įsakymo nuostatoms taikomos išlygos.

„Šio teisės akto čia negalima taikyti. Eglių g. 6 namas statytas daug anksčiau, nei buvo patvirtintas toks teisės aktas, o teisės aktai negali būti taikomi atgaline data“, – sakė V.Bičkauskas. Be to, kažkada, pastačius šį namą, be abejo, specialistai jį įvertino pagal galiojančius teisės aktus, ir akivaizdu, kad visuomenės sveikatos atstovai davė leidimą jį eksploatuoti.

Pasak V.Bičkausko, jei statinys dabar būtų rekonstruojamas, būtų žiūrima, ką ir kiek galima keisti, bet keičiama būtų atsižvelgiant į esamą bendrą situaciją.

Dvi mašinos lengvai prasilenkia

Miesto seniūnas Raimondas Steponkus sakė, kad įvažiavimas į šio namo kiemą remontuotas prieš porą metų, pagal galimybes jis bus tvarkomas ir ateityje. Bet nuolat remontuoti tą įvažiavimą seniūnija negali, nes mieste yra daugybė dar prastesnių įvažiavimų į kiemus. Beje, tai jau ne Eismo saugumo komisijos rūpestis.

Komisija nutarė netenkinti ir gyventojų prašymo palei šaligatvį užbrėžti sustoti draudžiančią geltoną liniją. Pirmiausia todėl, kad miesto centre ir taip labai trūksta mašinų stovėjimo vietų.

Be to, komisijos nariai nutarė, kad 6,5 metrų pločio įvažiavime lengvai prasilenkia du automobiliai, tad viena kita čia stabtelėjusi lengvoji mašina tikrai neužtvers pravažiavimo nei greitajai, nei ugniagesiams. O stovinčių neleistinose vietose automobilių savininkus baudžia policijos pareigūnai.

Labiausiai visus komisijos narius nustebino miesto centre gyvenančių žmonių reikalavimas nevažinėti nuo 5 valandų ryto… Anot jų, šio namo gyventojų prašymas neturi logikos.

„Absoliuti ramybė gali būti nebent miške, o gyvenantieji miesto centre turėtų suprasti, kad čia tylu niekada nebus. Žmonės 5 valandą jau keliasi ir išvyksta į darbus, o automobilis šiandien yra pagrindinė susisiekimo priemonė. Jei kurio nors miestelėno netenkina miesto triukšmas, jam galima patarti nebent keisti gyvenamąją vietą“, – traukė pečiais Arvydo Gorodecko vadovaujamos komisijos nariai.