Gyvenantiems šalia žvyrkelių – nauji kelininkų pažadai: valstybinės reikšmės žvyrkeliams skirs 9 milijonus

Kai kurių atokių Šilutės rajono vietovių gyventojams sušvinta viltis, mat Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) praneša, kad sudarė sutarčių už 9 mln. eurų beveik 100 km blogiausių valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga šalyje remontui. Darbai pradėti vykdyti šiais metais ir bus tęsiami kitais.

Jokios kritikos nebeatlaiko, ne tik kai kurie Valstybinės reikšmės užmiesčio žvyrkeliai, bet ir Šilutės miesto Statybininkų gatvė...

Į tų blogiausiųjų sąrašą yra įrašyta ir nemažai mūsų rajono žvyrkelių. Tad dabar kai kuriems seniūnams ir atokių vietovių gyventojams gimsta viltis, jog greit galbūt nebematysime vaizdų, kai iš automobilių iššokę turistai skuba fotografuoti viską aplink uždengiančius dulkių debesis, kai jų automobilius aplenkia kitos mašinos…

Problemos aštrėja pavasarį

LAKD informuoja, kad remontai atliekami blogiausios būklės valstybinės reikšmės keliuose su žvyro danga, kuriuose jau beveik nėra profiliuojamo žvyro dangos sluoksnio arba jis labai plonas, o žvyro pagrindai silpni. Tokiuose keliuose dažniau atsiranda duobių ir nelygumų, taip pat pravažiavus sunkesniam transportui dažnai danga pralūžta, kelias tampa sunkiai pravažiuojamas. Dažniausiai tai pasireiškia pavasarį, kai įmirksta kelių konstrukcijos, todėl šiuo metų laiku, norint išvengti kelių gadinimo, turi būti ribojamas sunkiojo transporto eismas.

Iki šiol šalyje tie valstybinės reikšmės keliai su žvyro danga, kurie nebuvo asfaltuojami, buvo prižiūrimi tik vykdant periodinę priežiūrą ir šalinant tik lokalias pažaidas. Šiemet pradėti vykdyti žvyrkelių taisymo iš pagrindų darbai, kai tvarkomos ypač silpnos žvyro dangos vietos, kurios dažniausiai pralūžta, taip pat visu kelio ruožu atstatomas žvyro pagrindo ir dangos dėvimasis sluoksniai, taip sustiprinant kelią ir pagerinant važiavimo sąlygas. Tokiems darbams vykdyti ir ateinančiais metais ketinama skelbti viešųjų pirkimų konkursus.

LAKD priklausantys valstybinės reikšmės keliai taip pat asfaltuojami pagal žvyrkelių ruožų atrankos metodikas ir atsižvelgiant į skiriamą lėšų kiekį. Pagal metodikas yra sureitinguoti visi valstybinės reikšmės keliai su žvyro danga ir sudarytas asfaltuotinų ruožų sąrašas.

Važiuojantieji į Minijos kaimą keliu iš Rūgalių taip pat nuolat keiksnoja žvyrkelį, tačiau šio kelio tvarkymas Valstybės prioritetuose yra dar labai toli…

Sąraše – ir pamario keliai

Pasak LAKD pranešimo spaudai, šių metų sausio mėn. Lietuvoje buvo apie 5,8 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga. Šiame sąraše yra 73 Šilutės rajono teritorijoje esantys keliai, o kai kurie įrašyti ir į blogiausiųjų sąrašą.

Į prioritetinių sąrašą patenka beveik 2 su puse kilometrų atkarpa kelyje Saugos – Kukorai – Petreliai, 4 su puse km kelias Rūgaliai – Minija, pusės kilometro atkarpa Galzdonų – Usėnų – Degučių kelyje, daugiau nei 4 km ruožas kelyje Švėkšna – Pėžaičiai, beveik 1 kilometro ruožas kelyje Švėkšna – Bliūdsukiai – Šyliai, beveik 3 kilometrai kelio Verdainė – Pašyšiai, daugiau nei 5 km kelias Povilai – Minija, panašaus ilgio atkarpa iš Šilutės į Gardamą per Ramučius, dar kilometras kelyje Užliekniai – Paleičiai.

Viltis sušvito važiuojantiems į Miniją

Į šias vietoves važiuojantys žmonės nuolat skundžiasi kelių būkle, mina slenksčius į savivaldybę ir seniūnijas. O bene labiausiai ne tik rajone, bet ir visoje šalyje ir net užsienyje pagarsėjęs kelias į Miniją iš Povilų kaimo. Šio žvyrkelio būkle jau daug metų stebisi ir ją kritikuoja daugybė į Minijos kaimą važiuojančių turistų. Karštą vasaros dieną ne vienam pamariškiui yra tekę matyti ir tokius vaizdus, kai svečių iš Vokietijos automobiliai sustoja, o iš jų iššokę turistai skuba fotografuoti viską aplinkui uždengusius dulkių debesis, kuomet juos aplenkia kitas automobilis… Būna akivaizdu, kad svečiai tokių vaizdų savo šalyse nėra regėję…

Šviesą tunelio gale pagaliau pamatė ir kai kurie
Naujakurių gyventojai, nes pradėtos tvarkyti ir kai kurios šio kvartalo gatvės.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis sako, jog šio kelio tvarkymo projektas jau beveik parengtas, įvyko ir viešasis darbų pirkimas, kurį laimėjo UAB „Kavesta“. Darbus įmonė žada pradėti pavasarį, tad „šviesa tunelio gale“ lyg ir matosi.

Tiesa, į Mažosios Lietuvos Venecija vadinamą Minijos kaimą veda ir kelias kitoje Minijos upės pusėje – iš Rūgalių. Tačiau šiuo važiuojantiems vietiniams ir svečiams seniūnas gerų žinių neturi: nors šis kelias ir įrašytas į savivaldybės prioritetų sąrašą, bet Valstybės prioritetuose jis yra labai toli…

„Džiaugsimės, jei turėsime bent vieną gerą kelią į turistų mėgiamą vietovę. Nes žvyrkelių priežiūrai seniūnijai kasmet reikia didelių lėšų, ir jų visada trūksta“, – visų seniūnų nuomonę išsakė A. Kližentis.