Gyvenimas be AIDS yra gražus

aids naumiestis 100 2313Gruodžio 1-oji – pasaulinė kovos su AIDS diena. Sergančiųjų AIDS ir nešiojančiųjų ŽIV Lietuvoje irgi daugėja, todėl jauniems žmonėms turime priminti apie AIDS keliamą pavojų.

Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos socialinė pedagogė Daiva Lengvinienė ir etikos mokytoja Jurgita Vingienė vyresnių klasių mokinius pakvietė spręsti šią problemą.

Lapkričio mėnesį gimnazijoje vyko plakatų konkursas „Mes – prieš AIDS“. Geriausi darbai eksponuojami Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnybos konferencijų salėje.

Gimnazijoje surengtas Pasaulinei AIDS dienai skirtas rajoninis konkursas „Tai liečia ir mus“. Konkurse dalyvavo aštuntokų komandos iš Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos – „Rūpestėlis“, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos – „Sauliečiai“, Katyčių pagrindinės mokyklos – „Ranka rankon“ ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos – „Prevencija“ iš 8a ir 8b klasių komanda.

Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV ir taip prailginti gyvenimą.

Konkurso dalyviai pripažino, kad geriausia ŽIV prevencija – atsakingas elgesys. Daugybės šalių pavyzdžiai rodo, kad tai gali būti efektyvu.

Komandoms atlikus įvairias užduotis, šauniausia pripažinta Žemaičių Naumiesčio gimnazijos 8b klasės komanda. II vietą užėmė „Sauliečiai“, III vieta atiteko „Rūpestėliui“.

Saugokime save ir savo artimuosius!