Gyvenimo meno instruktoriai kviečia išmokti džiaugtis kiekviena diena

gyvenimo menasDžiaugsmas nebūna rytoj – jis visuomet DABAR!
Kad gyvenimas taptų švente, trokštame visi, bet dažnai dėl nežinojimo gyvenimas pasidaro ne toks šviesus, kaip norėtųsi.

Būti laimingiems – įmanoma ir netgi paprasta.

„Mūsų gyvenimo tempas kasdien spartėja, susiduriame su vis daugiau naujos informacijos, sukdamiesi šiame pašėlusiu greičiu lekiančiame gyvenimo rate, patiriame vis daugiau stresų. Kai kuriems nervinė įtampa ir chroniškas nuovargis tapo nuolatine būsena. Šioje situacijoje galime padėti patys sau: vien išmokę tinkamai kvėpuoti, galime atsikratyti vidinės įtampos, pašalinti nervų sistemą ardančius stresus“, – teigia šilutiškiai, Gyvenimo meno užsiėmimuose dalyvaujantys ne vienerius metus, ir kviečia prisijungti visus norinčiuosius.

Yra įvairios Gyvenimo meno programos

Tarptautinė Gyvenimo meno organizacija yra visuomeninė, ne pelno siekianti organizacija, registruota prie Jungtinių Tautų ir veikianti daugiau nei 200 pasaulio šalių jau 30 metų. Įvairios „Gyvenimo meno“ programos (vaikams, paaugliams, verslo žmonėms, sergantiems AIDS, kaliniams, narkomanams) ir paramos projektai milijonams žmonių jau padėjo išsivaduoti iš stresų ir realizuoti save gyvenime.

Visas Gyvenimo meno programas sukūrė pasaulyje pripažintas visuomenės veikėjas ir jogos meistras Šri Šri Ravi Šankaras. Jo indėlį žmonijai sveikatos, taikos, visuomeninio gyvenimo sferose būtų sunku išmatuoti.

Būdamas Jeilo univeriteto teologijos fakulteto tarybos nariu, konsultantu socialiniais klausimais JTO, keleto labdaringų organizacijų įkūrėju (Tarptautinės gyvenimo meno organizacijos, Tarptautinės žmogiškųjų vertybių asociacijos ir kt.) ir vadovu, jis nuolat keliauja po pasaulį, susitikinėja su įvairių sluoksnių žmonėmis, skatina puoselėti bendražmogiškąsias vertybes. Jis sako, kad turime išplėsti savo ribotą tapatinimąsi su tam tikra tautybe, rase, religija, kultūra ir kalba iki sąmonės, kurioje kiekvienas visų pirma yra visatos dalis ir tik paskui – žmogus. Tai yra esmė, norint gyventi visiems kartu ir išsaugoti pasaulyje taiką.

Šri Šri Ravo Šankaras ne vienerius metus nominuojamas Nobelio taikos premijai gauti.

Atrado gyvenimo džiaugsmą

„2001 metais buvo periodas, kai, atrodė, nebėra išeities iš susidariusios padėties. Buvau po stuburo operacijos, slėgė daug problemų, kurios mane išsekino taip, kad reikėjo rimtos gydytojų pagalbos. Kūnas iš dalies pasveiko, bet emociškai atsistatyti nepavyko. Jokie vaistai nepašalina streso priežasties, o streso priežastis – emocijos, kurias patyrėme, išgyvenome ir nesugebejome jų atsikratyti. Stresas – daugelio mūsų problemų gyvenime priežastis. Kai stresas pasiekia savo kulminaciją, daugelis griebiamės įvairių dalykų, kurie dar daugiau įtraukia į liūną“, – pasakoja Dalia Balčiūnienė, Baltijos Gyvenimo meno labdaros ir paramos fondo mokytoja.

Senovės išmintis sako, kad gyvenimas kiekvienam duoda problemų iki nosies, bet yra 2 jų sprendimo būdai: nosį pakelti arba nuleisti ir pasiduoti. Pasiduoti ji sako nenorėjusi, todėl atėjo pagalba, kuri iš esmės pakeitė visą moters gyvenimą.

Tai įvyko, kai dukra Daliai pasiūlė nueiti į Tarptautinės gyvenimo meno organizacijos rengiamą seminarą. Moteris nebuvo girdėjusi apie jogą, nes prieš 13 metų ji dar nebuvo tokia populiari.

„Stuburo skausmas praėjo labai greitai, atsirado gyvenimo džiaugsmas. Išmokau nebereaguoti taip skausmingai į įvairius išbandymus, pradėjau vertinti kiekvieną gyvenimo akimirką. Man nesvarbu – ar lyja, ar sninga, ar šiandien sužinojau gerą ar nelabai malonią žinią – tai man neatima gyvenimo džiaugsmo“, – pasakoja ji.

 Jogos instruktorė sako, jog paskaitose įgyjamas žinias galima pritaikyti įvairiose gyvenimo situacijose, ir viskas atrodo paprasta, kai žmogus sužino pagrindinius principus – nuo ko priklauso gyvenimo laimė.

Pamirštame, kad kvėpuojame

Šiandien žmogaus patiriami stresai organizme kaupiasi šlakų ir toksinų pavidalu. Mokslininkai paskaičiavo, jog 80 proc. šlakų ir toksinų iš organizmo pašalinama per plaučius. Tačiau paprastai kvėpuodami žmonės išnaudoja tik trečdalį savo plaučių tūrio.

Apskritai apie kvėpavimą, kuris yra pagrindinis mūsų energijos šaltinis, beveik niekada nesusimąstome. Nebent tada, kai tenka suskubti į nuvažiuojantį autobusą arba kai pridūstame užkopę į penktą aukštą.

Stresą ir įtampą šalinančių kvėpavimo pratimų galima išmokti Tarptautinės gyvenimo meno organizacijos programoje, kurioje dera senovės išmintis ir moderniosios psichologijos mokslas. Pratimus atliekant reguliariai, žmogus atgauna vidinę harmoniją, tampa energingesnis, paaštrėja jo protas, sugrįžta gyvenimo džiaugsmas.

Šioje programoje susipažįstama su unikalia kvėpavimo technika – Sudarshan Kriya. Šis kvėpavimas vadinamas gydomuoju, nes valo ir atnaujina visas kūno ląsteles.

Tačiau Gyvenimo meno programa apima ne tik kvėpavimą. Pradedantiesiems skirtuose kursuose išmokstama fizinių pratimų, vadinamų jogos asanų. Atliekant nesudėtingus pratimus, mažėja įtampa kūne, gerėja medžiagų apykaita, vidaus organų veikla, raumenys tampa elastingi, didėja sąnarių bei stuburo lankstumas.

Klaidinga manyti, kad joga užsiima tik turintys lankstų kūną. Iš tiesų, jogos pratimai tinka bet kokio amžiaus ir kompleksijos žmonėms.

Sugrąžina gyvenimo džiaugsmą

Dar vienas netikęs stereotipas – manymas, kad jogos asanos yra vien tik fiziniai pratimai. Sanskrito žodis „joga“ reiškia vienybę, sąjungą, t.y., kūno, proto ir sielos harmoniją. Atliekant jogos asanas, tuo pat metu turi suvokti kūną, kvėpavimą ir dar „pagauti“ į galvą lendančias mintis. Taigi – asanos yra ir proto mankšta. Gyvenimo meno kursuose asanos atliekamos lėtai, įsisąmoninant kiekvieną judesį.

Gyvenimo meno programa išsiskiria kompleksiškumu ir nesudėtingų pratimų veiksmingumu. Kiekvienas, baigęs programą, išmoktus pratimus gali atlikti savarankiškai. Programa, skirta atlikti namuose, yra pritaikyta šiuolaikiniam žmogui ir natūraliai įsilieja į jo gyvenimo ritmą. Tokios praktikos tampa kasdiene proto higiena, kuri nuramina protą, padaro jį aštresnį, suteikia daugiau energijos, todėl didėja darbo efektyvumas, kūrybiškumas, stiprėja imunitetas, grįžta pasitenkinimo jausmas.

Kovo 19 d. 18.30 val. Šilutės kredito unijos salėje, Lietuvininkų g. 32, vyks nemokamas jogos užsiėmimas „Pirmasis žingsnis“ (tel. pasiteirauti 8 610 17234).

Kovo 20-23 d Šilutėje, tose pačiose patalpose, vyks I pakopos Gyvenimo meno seminaras, į kurį kviečiamas kiekvienas, norintis pažinti savo prigimties gelmę, išsivaduoti nuo įtampų ir giliai pailsėti.