Gyvensime švariau: Šilutėje – naujos šiukšlių konteinerių aikštelės

konteineriai Kalinausko_gatvejIr Šilutėje, ir kone visų seniūnijų centruose, didesnėse gyvenvientėse jau nuo balandžio triūsia darbininkai, įrenginėjantys naujas atliekų konteinerių aikšteles. Tose aikštelėse stovi jau nebe senieji aprūdiję ir aplūžę antrinių žaliavų rūšiavimui skirti konteineriai, bet visai nauji, pusiau požeminiai konteineriai. Gražiai sutvarkoma ir aplinka, teritorija išdedama trinkelėmis.
Bendra tokios naujovės visame rajone kaina – arti milijono eurų.

 

Naujovė atsieis beveik milijoną

69 naujos aikštelės – tiek konteinerių aikštelių jau netrukus – liepos mėnesį bus baigta įrengti visame rajone. Iš jų Šilutėje 18-oje jau esančių buitinių atliekų konteinerių aikštelių bus pastatyti dar ir požeminiai konteineriai antrinėms žaliavoms. O apie 50 aikštelių bus visai naujai įrengtos.

Ir ne tik Šilutėje – taip pat ir Kintuose, Vainute, Žemaičių Naumiestyje, Juknaičiuose, Pagryniuose, Grabupiuose, Traksėdžiuose ir kitur.

Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, jog tai projekto „Buitinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo konteinerių aikštelių įrengimas Šilutės mieste“ įgyvendinimas. Šio projekto vertė – kiek daugiau nei 900 tūkst. eurų.
Dar beveik 80 tūkst. eurų atsieis penkių tokių aikštelių Rusnėje įrengimas.  

Generalinis projekto rangovas – UAB „Strefa“, aikštelėse jau nuo balandžio mėnesio darbuojasi UAB „Žibai“ darbininkai ir technika. Pasak R.Rimkaus, darbai turėtų būti baigti iki liepos mėnesio.

Neužilgo aikštelės bus rakinamos

Visgi ir tokia naujove, pasirodo, džiaugiasi ne visi šilutiškiai. Savivaldybėje jau sulaukta aplink aikšteles gyvenančių žmonių pretenzijų dėl to, kad jiems teks gyventi šiukšlių konteinerių kaimynystėje, kur ir musės skraidys, ir kvapai nemalonūs sklis.

Pasak R.Rimkaus, privalomi 10 metrų atstumai iki gyvenamųjų namų visada yra išlaikomi, nors tai padaryti ne visada yra lengva. Didžiausias trukdis – požeminės komunikacijos, kurių nevalia pažeisti, tad konteinerius statantiems žmonėms kartais nebūna lengva rasti pusiau požeminiams konteineriams tinkamą vietą.

Be to, pusiau požeminiai konteineriai yra betoniniai ir giliai įkasti į žemę, todėl net ir karštomis vasaros dienomis jie išlaiko vėsą. O dėl to ir kvapų šalia jų beveik nejaučiama. Gražiai sutvarkoma ir jų aplinka: aikštelės išgrįstos trinkelėmis, aptvertos tvora su varteliais.

R.Rimkus pasakoja, jog nebetoli tas laikas, kuomet atskiros aikštelės bus priskirtos konkretiems daugiabučiams. Tuomet jos bus užrakintos, o visiems gyventojams išdalinti raktai, kad niekas svetimas jų aikštelėse nebegalėtų palikti atliekų. Tada visi bus labiau suinteresuoti tvarkingai atsikratyti atliekomis ir jas rūšiuoti, nes pajus, jog dėl to mažėja mokestis už šiukšles.   
  
Aikšteles stebi vaizdo kameros

Naujosios aikštelės stebimos vaizdo kameromis, tad jose nepatariama atsikratyti  stambiagabaritėmis atliekomis – padangomis, baldais ar statybinėmis atliekomis. Pasak R.Rimkaus, tų kamerų dėka jau pavyko nustatyti keletą nesusipratėlių, tai vienur, tai kitur šalia konteinerių palikusių senas padangas ar kitas atliekas. R.Rimkus primena, kad ir padangas, ir kitas stambias atliekas nemokamai priima Rumšų sąvartynas.

Negalima į konteinerius mesti ir jokių pavojingų atliekų, pavyzdžiui, akumuliatorių, liuminescencinių lempų ar elementų. Tokios atliekos surenkamos parduotuvėse arba kitose iš anksto nurodytose vietose. 

Tiesa, Šilutė vis dar neturi šiukšlių vežimo operatoriaus, jam išrinkti netrukus bus skelbiamas naujas konkursas.