Gyventojai prašo paspartinti Priekulės tilto rekonstrukciją

priekules tiltasKo gero dar ilgai šilutiškiams ir Priekulės miesto bei aplinkinių gyvenviečių gyventojams į Klaipėdą teks vykti naujai nutiestu aplinkkeliu arba žvyrkeliu. Priekuliškiai Klaipėdos rajono savivaldybėje inicijavo pasitarimą dėl tilto per Miniją rekonstrukcijos darbų trukmės. Projektas pagal sutartį turi būti įgyvendintas per pusantrų metų, tačiau vietos gyventojai prašo sutrumpinti šį terminą.

Kultūros paveldo teritorijoje, Priekulės miesto istorinėje dalyje esantį tiltą reikėjo pradėti tvarkyti jau anksčiau – mat nuo 2008 m. jis buvo avarinės būklės. Rekonstrukcija atidėliota, kol nebuvo nutiestas Priekulės aplinkkelis. Liepos mėnesį prasidėjo pirmieji darbai, kurie pagal sutartį turėtų vykti 18 mėnesių. Juos atlieka viešųjų pirkimų būdu konkursą laimėjusi UAB „Lemminkainen Lietuva“. Viso projekto, kurio užsakovas yra VĮ „Klaipėdos regiono keliai“, vertė siekia 4 mln. 440 tūkst. Lt.

Uždarius automobilių eismą tiltu, galima važiuoti aplinkkeliu arba žvyrkeliu per Voveriškių kaimą. Gyventojai nepatenkinti, kad susidaro nemažas atstumas. Apvažiuojant tiltą Žalgirio gatve ir aplinkkeliu yra 15 km, sukant per Voveriškių kaimą, atstumas trumpesnis – 12 km, tačiau 3 km tenka važiuoti žvyrkeliu. Pasak gyventojų, dėl to esą kenčia šalia žvyrkelio gyvenantys žmonės, nes nuo pravažiuojančių automobilių kyla dulkių debesys. Pėstiesiems ir dviratininkams nutiesti laikini takai, tad tiltą pereiti problemų nekyla.

UAB „Lemminkainen Lietuva“ vakarų regiono direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Vasiulis ir projekto vadovas Julius Linda, dalyvavę pasitarime, pažadėjo, kad stengsis darbus atlikti pagal galimybes greičiau, tačiau ženkliai sutrumpinti rekonstrukcijos terminą yra neįmanoma. „Jeigu leis oro sąlygos, neiškils kitokių sunkumų, tikrai ruošiamės automobiliams atidaryti tiltą kitų metų rugpjūčio pirmąją“, – tikino J. Linda.

Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus prašė gyventojų vienerius metus pakentėti: „Kiek teko susidurti su UAB „Lemminkainen Lietuva“, visi darbai būdavo baigiami anksčiau ir kokybiškai. Darbų terminai numatyti pagal jų sudėtingumą, atsižvelgiant į klimato sąlygas. Nežinome, koks bus šaltasis metų laikas, ar darbininkai galės dirbti, ar ne“.

Gyventojai teiravosi, kodėl projektą numatyta įgyvendinti per 18 mėnesių. Savivaldybės administracijos direktorius Česlovas Banevičius atsakė, kad Savivaldybė tik išdavė statybos leidimą: „Kai projektą suderino visos reikalingos institucijos, tarp jų ir kultūros paveldo specialistai, jis atitiko techninius reikalavimus, neturėjome teisės neišduoti leidimo. Konkurso sąlygas ruošė projekto užsakovas VĮ „Klaipėdos regiono keliai“, o ne Savivaldybės administracija“.

Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas pabrėžė, kad dabar terminą sutrumpinti gali tik darbų rangovas UAB „Lemminkainen Lietuva“, kas ir žadama padaryti. Žvyrkelį per Voveriškes Priekulės seniūnijos seniūnas bus įpareigotas atidžiau prižiūrėti, dažniau laistyti, kad automobilių keliamos dulkės žmonėms nekeltų rūpesčių. Taip pat Savivaldybė, siekdama išvengti dvigubų nepatogumų gyventojams, kreipėsi į LR susisiekimo ministeriją ir VĮ Lietuvos automobilių kelių direkciją dėl finansavimo skyrimo Priekulės miesto Klaipėdos ir Žalgirio gatvių rekonstrukcijai tilto remonto metu. Kol kas atsakymas negautas.