Gyventojams atliekų rūšiuoti nepadedančioms savivaldybėms gresia baudos

etaplius ltAplinkos ministerija tikrina, ar savivaldybės suteikė gyventojams galimybę patogiau rūšiuoti antrines žaliavas ir atgauti už pakuotes išleistus pinigus. „Lietuvos žinios“ rašo, jog to nepadariusioms savivaldybėms gresia baudos.

Nors aktyviau rūšiuoti antrines žaliavas savivaldybės turėjo jau šių metų pradžioje, tačiau nauja tvarka įsigaliojo tik liepos 1 dieną. Iki rugsėjo pradžios sutartis su pakuočių tvarkymą organizuojančia bendrove buvo vos keturios savivaldybės. Atlikus patikrinimą ir pagrasinus baudomis, sutartis pasirašyti suskubo apie trečdalis visų savivaldybių.

Jų atstovų teigimu, rūšiavimui nesama nei lėšų, nei sąlygų.

„Nežinia kodėl antrinių žaliavų surinkimas yra užkrautas ant savivaldybių pečių. Procesą turėtų vykdyti gamintojai ir importuotojai, bet jie įpareigoti tik sumokėti už surinktas atliekas“, – įsitikinęs Raseinių rajono meras Algimantas Mielinis.

Pagal galiojančią tvarką, antrinių žaliavų surinkimu rūpintis turi savivaldybių komunalinės įmonės. Jos privalo įrengti rūšiavimo konteinerius, vėliau pasverti iš jų iškrautą turtinį, pagal sutartis suskaičiuoti, kiek atliekos kainuos, pateikti sąskaitas gamintojams ir importuotojams, tada perduoti perdirbėjams.

Registravę, kiek antrinių žaliavų konkrečioje vietovėje surinko, komunalininkai privalės aplinkiniams gyventojams atitinkamai sumažinti mokestį už butinių atliekų surinkimą.