Gyventojus domino socialinės išmokos ir kiti piniginiai klausimai

sadm akcija2Praėjusią savaitę į rajono savivaldybėje kelioms valandoms atidarytą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) mobilujį priimamąjį lankytojai veržtis neskubėjo. Pasak įvairiais SADM kompetencijai priskiriamais klausimais konsultavusios Laimos Venckūnienės, į dvidešimtąją savivaldybę atvykę specialistai kituose miestuose sulaukdavo daugiau interesantų.

Į mobilųjį priimamąjį atėję gyventojai atvykusiems specialistams galėjo užduoti klausimų iš visų sričių, už kurias atsakinga ministerija.

Gyventojus konsultavo SADM priimamojo vedėja Laima Venckūnienė, vedėjo pavaduotojas Stasys Valickas ir vyriausiasis specialistas Kazimieras Pečiulis.

Pasak L.Venckūnienės, mobiliajame priimamajame sulaukta šilutiškės Angelikos Grikšienės, kuri drauge su vyru yra įkūrusi šeimyną ir augina bei globoja iš vaikų globos namų paimtus vaikus.

Moteris domėjosi, ar tikrai 2012 m. šeimynoms bus mažinamos už vieną vaiką skiriamos išmokos. Nuo 2009 m., siekiant paskatinti šeimynų kūrimąsi, šeimynoje globojamam vaikui skiriama 1040 litų per mėnesį. Siūloma šią išmoką mažinti iki 520 litų – mokėti tiek pat, kiek yra mokama vaikams, globojamiems institucijoje ir šeimose. Globėjai ir skundžiasi, kad tokios sumos vaiko, ypač vyresnio amžiaus, išlaidoms padengti neužtenka.

L.Venckūnienės teigimu, kol kas yra paruoštas tik įstatymo projektas, kurį turės patvirtinti Seimas. Tačiau jis gali nuspręsti šios išmokos dydžio ir nekeisti.

Trys rajono gyventojai ministerijos atstovų klausė, kada 1995-2002 m. laikotarpiu dirbusiems pensininkams bus išmokėta nemokėtų valstybinių socialinio draudimo senatvės ir invalidumo pensijų dalis. Pasak L.Venckūnienės, tą planuojama pradėti daryti jau nuo kitų metų birželio.

Dėl vaiko neįgalumo išmokų į ministerijos atstovus kreipėsi ir lengvą neįgalumo lygį iki pilnametystės turėjusio vaikino močiutė.

Sulaukusiam 18 metų vaikinui nustatytas 45 procentų darbingumas ir jam skiriama išmoka sumažėjo 90 litų. Nuo šiol nevisą darbingumą turinčiam jaunuoliui bus skiriama 270 litų išmoka.