Gyventojus gąsdina nebaigtas tvarkyti kiemas

KIEMASJaunimo alėjos 7 namo gyventojai pašiurpo pamatę, kad statybininkai, kurie kelis mėnesius tvarkė daugiabučio kiemą, vieną dieną susirinko savo techniką, statybines medžiagas ir išvažiavo, palikę nebaigtus darbus.

UAB „Žibai“ statybininkai gyventojams sakė, kad baigėsi jų kiemui tvarkyti skirti pinigai, nors atnaujinta vos trečdalis kiemo. O kas ir kada užbaigs tvarkyti du trečdalius išknaisioto 90 butų namo kiemą, statybininkai negalėjo pasakyti.

Gyventojai pasipiktino savivaldybės valdžios keistu darbo organizavimu. Jų nuomone, žmonėms padaryta tikra kiaulystė: rudenėja, tuoj prapliups lietūs, ir kiemas taps neišvažiuojama klampyne. Joje turės murkdytis ne tik 7-ojo, bet ir 9-ojo namų gyventojai, nes patekti prie 9-ojo namo galima tik per 7-ojo namo išraustą kiemą.

Kam reikėjo nuardyti visą kiemo dangą, jeigu pinigų jam sutvarkyti nebuvo numatyta?


Projektas ir darbų apimtys pasikeitė

Apie šią problemą paklausti savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, kuruojantis investicinių projektų įgyvendinimo klausimus, ir pats rajono meras Vytautas Laurinaitis jau buvo girdėję gyventojų pretenzijas.

Pasak A.Balčyčio, Jaunimo alėjos 7-ojo ir 9-ojo namų kiemų rekonstrukcijos projektas gyventojų prašymu buvo pakoreguotas – darbų apimtis padidinta net 809 kvadratiniais metrais. Taip padaryta tam, kad kiemuose atsirastų papildomos erdvės laikyti dar bent 30 automobilių.

Įgyvendinti pirminį kiemų tvarkymo projektą ėmėsi įmonė, kuri buvo laimėjusi viešąjį konkursą ir tiems darbams gavusi pirminę numatytą sumą. Įsisavinusi gautus pinigus, įmonė darbus nutraukė, o papildomiems darbams – apie 800 kv. m kiemo tvarkymui – bus skelbiamas naujas darbų pirkimo viešasis konkursas. Todėl kiemo tvarkymo darbuose atsirado pauzė, kuri ir išgąsdino žmones.

Valdžios kaita ir atostogos

Mero pavaduotojas A.Balčytis pripažįsta, kad Savivaldybės administracija kartu su seniūnijos vadovais galėjo daug anksčiau pradėti papildomų darbų pirkimo konkursą, nes žinojo apie atsiradusius papildomus darbus. Tuose kiemuose gyvenančių žmonių neguodžia pasiaiškinimai, jog savivaldybė ilgai neturėjo valdžios ar kad Savivaldybės administracijos specialistai atostogavo…

Pasak A.Balčyčio, dabar lieka tik atsiprašyti žmonių ir patikinti, jog netrukus įvyks viešasis darbų pirkimo konkursas, kiemo tvarkymo darbai bus atnaujinti ir spalio mėnesį tikrai baigti.