Gyvūnų globos dieną – pagarba gyvūnams (video)

affection-animal-animal-love-animals-cat-cats-Favim.com-40393Pasaulinė gyvūnų globos diena spalio 4-ąją pirmą kartą buvo paminėta 1931 m. Italijos mieste Florencijoje.

Šią dieną daugelyje valstybių žmonės stengiasi savo gyvūnus pamaloninti skanesniu ėdalu, neskersti gyvulių, nemedžioti, nežvejoti, neeksperimentuoti, nevykdyti eutanazijos gyvūnų prieglaudose, suteikti poilsį arkliams, cirko ir kitiems darbiniams gyvūnams. Kai kur žmogaus augintinius tą dieną leidžiama atsivesti į bažnyčią, kur laikomos šventos mišios už gyvūnus ir jų laikytojus.

Šilutės rajone ši diena minima jau ketvirti metai. Įvairūs renginiai organizuojami ugdymo įstaigose, Šilutės Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) organizuoja vaikų piešinių ir rašinių konkursus, specialistas vyksta į mokyklas bei darželius supažindinti vaikus su gyvūnų gerovės samprata.

Vienos aktyviausių rajone buvusi Šilutės pradinė, Usėnų pagrindinė, Kintų vidurinės Sakūčių skyrius, Saugų vaikų darželis ir kitos ugdymo įstaigos.

Šiemet VMVT visus gyvūnų mylėtojus kviečia į dešimtąjį respublikinį šios dienos paminėjimą, kuris vyks rugsėjo 29 d. (šeštadienį) Gargždų “Vaivorykštės” gimnazijos stadione, Vingio g. 6.

Gyvūnų gerovė – fizinė ir psichologinė gyvūnų būsena. Gyvūnai yra jautrios būtybės: jaučia skausmą, kenčia, turi individualius poreikius. Todėl siekiama, jog žmogaus naudojami gyvūnai išvengtų bereikalingo skausmo, jiems būtų užtikrinamos geros gyvenimo ir elgesio su jais sąlygos.

Būtina užtikrinti 5 gyvūnų poreikius: nejausti alkio ir troškulio, nejausti nepatogumo, nejausti baimės ir nerimo, nejausti skausmo, nebūti sužeistam ir nesirgti ir išreikšti natūralų – prigimtinį elgesį.

Šilutės VMVT nuolat tikrina ūkinių gyvūnų laikymo vietas, skerdyklas, tiria gyventojų skundus, kurių šiemet gauta 10, pasitvirtino 4.

2013 m. ES bus skiriamas didesnis dėmesys gyvūnų gerovei, keliami aukštesni reikalavimai kiaulių augintojams ir gyvulių skerdimui.

Video apie katiną maitintoją: