H. Šojaus dvaro nebemodernizuos, o įveiklins

dvarasŠilutės r. savivaldybės taryba, anksčiau pritarusi, kad būtų rengiamas projektas „Šilutės H.Šojaus dvaro pastatų komplekso modernizavimas pritaikant viešiems kultūros poreikiams“, gruodį nusprendė pakeisti projekto pavadinimą. Dabar projektas vadinsis „Šilutės H.Šojaus dvaro pastatų komplekso įveiklinimas pritaikant viešiems kultūros poreikiams“.

Tokio sprendimo reikėjo, kad projektas atitiktų Klaipėdos regiono integruotos teritorijų vystymo programos veiksmų planą ir gautų planuojamą finansavimą.

Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis komentavo, kad sąvokos „modernizavimas“ atsisakoma dėl to, kad pasikeitė planuoti rezultatai – nebus rekonstruojami likę Šilutės H.Šojaus dvaro pastatai, o tik kuriamas muziejaus ekspozicijų dizaino techninis projektas, perkama įranga ir baldai jau rekonstruotiems pastatams, įveiklinamos dabartinės muziejaus patalpos.

Numatyta, kad pagal Klaipėdos regiono sudarytą sąrašą projektui „Šilutės H.Šojaus dvaro pastatų komplekso modernizavimas, pritaikant viešiems kultūros poreikiams“ reikės 452 832 eurų, iš jų 384 907 eurai bus ES lėšos (85 proc.), o 67 925 eurai – Šilutės rajono savivaldybės pridėta dalis (15 proc. tinkamų finansuoti išlaidų).