H.Vaitiekūnas: „Kur minėti tarptautinę tualeto dieną? Tualete!”

Lauko tualetas. / sxc.hu nuotr.“Jei teatras prasideda nuo rūbinės, tai restoranas – nuo tualeto“, – kuo rimčiausiai savo mintis apie tarptautinę tualetų dieną dėstė kišenėje žodžio neieškantis žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

TV laidų vedėjas tualetą vadino bet kurių namų ar viešų maitinimo įstaigų vizitine kortele.

„Tik į ėjęs į restoraną iš karto pasižiūriu į tualetą, būtent jis atspindi restorano lygį. Žinoma, būna ten visokių nelaimių, bet gerą vardą turinčiuose įstaigose tą pačią sekundę viskas panaikinama”, – dėstė ilgametę patirtį turintis žurnalistas.

Ne kartą savo paties kuriamose laidose žiūrovus su tualetų kolekcionieriais supažindinęs H. Vaitiekūnas apgailestavo, jog šią dieną 50 procentų Lietuvos kaimo mokyklų tualetų yra vis dar lauke.

Henrikas Vaitiekūnas. / BTV nuotr.“Būtent dėl šios priežasties Švietimo ir mokslo ministerija turėtų pasitikti tarptautinę tualetų dieną ten, kur karaliai pėsti vaikšto, juk vaikučiai ten kasdien šąla”, – abejingas mokyklinukų problemoms neliko H. Vaitiekūnas.

Teisingu kambariu tualeto erdvę vadinantis pokalbininkas juokavo, kad daugelį gerų minčių jis surado būtent ten: „Dar gyvendamas ir dirbdamas Kaune buvau dekoravęs savąjį tualetą cigarečių pakeliais, o mano draugas iki šiol laiko ten knygas, ne tiek dėl savęs, kiek dėl svečių“.

Neveltui H. Vaitiekūnas visoms viešoms Lietuvos įstaigoms linki nepamiršti savo tualetų erdvėse ne tik tualetinio popieriaus, bet ir kvepiančio muiliuko.

Tuo tarpu Tarptautinės tualetų organizacijos steigėjas Jackas Simas tikisi, kad į tarptautinę tualetu dieną  bus pažiūrėta ne tik su šypsena. Jis viliasi, kad ši diena padės apvalyti aplinką nuo infekcijų plitimo.

zebra