H1: Keraminės plytelės – kas lemia jų populiarumą?

Siekdami sukurti estetišką aplinką ir jaukius namus dažnai koncentruojamės į baldus, užuolaidas ar kitas interjero puošmenas. Tačiau ne mažiau svarbi yra sienų ir grindų apdaila. Sienų ir grindų apdailoje dažniausiai naudojamas elementas – plytelės. Jei dar prieš gerą dešimtmetį norėjome praktiškai ir nebrangiai įrengto interjero – šiandien ieškoma išskirtinių ir kokybiškų sprendimų.

Viena iš galimybių, paversti savo namus unikaliais – keraminės plytelės. Didelė šių plytelių spalvų, formų ir dizaino įvairovė patenkins kiekvieno pirkėjo lūkesčius. Keraminės plytelės gali būti pasirenkamos tiek sienų, tiek grindų apdailai.

H2: Keraminių plytelių savybės ir tipai

Keraminių plytelių kietumas ir atsparumas įbrėžimams vertinamas pagal Moso skalę, kuri buvo pavadinta vokiečių mineralogo Friedricho Mohso vardu. Moso skalė matuoja keraminių plytelių gebėjimą atlaikyti įvairių mineralų įbrėžimus – nuo minkščiausio (talkas) iki kiečiausio (deimantas).

Keraminių plytelių, skirtų gyvenamosioms patalpoms įvertinimas dažniausiai yra 5. Keraminės plytelės, skirtos pramoninėms arba intensyvaus eismo patalpoms, turi 7 ar aukštesnį įvertinimą.

Skirtingi keraminių plytelių gamintojai naudoja patentuotus elementų mišinius joms pagaminti. Rinkoje siūlomos neglazūruotos ir glazūruotos plytelės. Glazūruotų plytelių gamybai naudojama stiklinė medžiaga, kurios pagalba išgaunama norima spalva ir savybės.

Keraminės plytelės yra patvarios ir atsparios dilimui, todėl tinka dengti tokius paviršius kaip terasos, grindys, sienos, stalviršiai. Keraminės plytelės vonioje ir kitose patalpose taip pat dažnai sutinkamas sprendimas.

Mozaikinės keraminės plytelės subtiliai blizga, gražiai puošia erdves ir puikiai tinka lentynų, nišų, įvairių spintų apdailai, kurių mažuose interjeruose niekada nebūna per daug. Mozaika gali būti naudojama ir didelių zonų apdailai.

H2: Kodėl verta pasirinkti keramines plyteles?

Keraminės plytelės dažnai lyginamos su įprastomis porcelianinėmis plytelėmis dėl turimų panašumų. Tačiau tarp jų yra ir esminių skirtumų, šioje dvikovoje lemiančių keraminių plytelių pranašumą. Keletas keraminių plytelių pranašumų:

Geras kainos ir kokybės santykis;
Lengva priežiūra;
Kietumas ir patvarumas;
Universalus dizainas;
Atsparumas alergijoms, nešvarumams ir dulkėms;
Nesudėtingas klijavimas;
Atsparumas ugniai.

Keraminės plytelės nereikalauja ypatingos priežiūros, todėl jos puikiai tinka, kai norima skirti nedaug pastangų grindų ir sienų valymui. Šios plytelės taip pat yra atsparios vandeniui, todėl puikiai tinka virtuvės ir vonios grindims. Keraminės plytelės nesugeria kvapų, todėl daugelis žmonių savo virtuvei renkasi būtent jas.
Keraminės plytelės yra viena iš patvariausių plytelių rūšių rinkoje – tinkamai prižiūromos jos tarnauja apie 10-20 metų. Nemažas keraminių plytelių pranašumas yra tas, kad jos turi platų spektrą novatoriškų stilių, raštų ir dizaino.

Kadangi keraminės plytelės yra atsparios ugniai – jos namams suteikia savitą apsaugą jums ir jūsų šeimai. O kas gi gali būti svarbiau už jaukius, stilingus ir saugius namus? Įdėję šiek tiek pastangų paieškoms ir pasinaudoję specialistų patarimais, nesunkiai išsirinksite ir įsigysite plyteles internetu.