Šiuolaikiniame pasaulyje žmonėms nuolat tvirtinama, kad jie turi būti iniciatyvūs, įkvepiantys ir generuojantys nuostabias idėjas, kurios sugriaus stereotipus ir atneš turtus. Tačiau dažnai pamirštama, kad svarbu ne tik turėti gerą idėją ar ją įgyvendinti, tuo dar reikia įtikinti aplinkinius. Susidurti su aplinkinių abejingumu galime visur: ir pradėję smulkų projektą, ir sumanę grandiozinius verslo plėtros planus.
Su jaunaisiais žurnalistais savo istorija ir patirtimi vadovaujant įmonei pasidalijo šilutiškiams gerai žinomos bendrovės „Hidraulinės pavaros“ direktorius Algirdas Bočkus.
UAB „Hidraulinių pavarų“ istorija prasidėjo labai seniai. Dar 1945 m. čia buvo privati mašinų- traktorių dirbtuvėlė, kurioje dirbo vos 16 žmonių, t. y., 47 kartais mažiau nei jos klestėjimo laikais. Tik 1962 m. ši įmonė buvo pavadinta dabartiniu jos vardu. Gamykla buvo įsikūrusi Partizanų ir Plento gatvių kampe. TSRS pramonės ministerijos nutarimu, Šilutėje pradėti gaminti hidrauliniai varikliai. Kiek vėliau pastatytas didžiulis naujas pastatas, sandėliai ir nedidelis šiltadaržis. Tuo metu „HP“, kuriose dirbo 760 žmonių, buvo vienintelė tokia monopolinė gamykla, kuri neturėjo konkurentų ir gaudavo dideles pajamas.
Viskas skamba tarsi iš idealiai surežisuoto filmo, kuriame neįvyksta nieko blogo, tačiau tai ne ištrauka iš pasakos. Lietuvoje atkūrus Nepriklausomybę daugelis Rusijai pavaldžių įmonių patyrė didelių sukrėtimų, kurie neaplenkė ir „Hidraulinių pavarų“: už pagamintą produkciją įmonė jau negaudavo jokių pajamų. Todėl pradėjo vėluoti atlyginimai, susikaupė nemažai skolų, iškilo rimtas pavojus įmonės egzistavimui, nes darbą paliko nemažai darbuotojų. Daug kas nebetikėjo „Hidraulinių pavarų“ ateitimi.
Tačiau įmonės direktoriaus Algirdo Bočkaus dėka, visos problemos šiuo metu yra išspręstos ir įmonė toliau sėkmingai kabinasi į visos šalies verslo sūkurį. Galima tik įsivaizduoti, kiek daug sunkaus ir įtempto darbo teko įdėti įmonės vadovui. „Tada jau niekas nebetikėjo, kad mes išlipsime,“ – dabar sako jis. Tačiau „Hidraulinės pavaros“ buvo pirmoji jo darbovietė, ir, kaip pats vadovas teigia, paskutinė, todėl pasiduoti nevilčiai ir abejonėms jis negalėjo – neleido užsispyrimas. Savo darbo stažu A. Bočkus tikrai gali pasigirti: jis čia nuo 1973 metų, kuomet į iki tol niekad nematytą Šilutę motociklu atvyko ieškodamas darbo.
A. Bočkus įrodė, kad būti vadovu ir verslininku nėra paprasta, nes tik stiprus, sumanus ir užsispyręs žmogus gali įveikti sunkumus, jiems iškilus sutelkti darbuotojų kolektyvą ir tęsti įmonės veiklą. Dabar UAB „Hidraulinės pavaros“ dirba apie 40 žmonių, ir tai yra optimalu, nes modernėjant technologijoms darbuotojų reikia vis mažiau. Šiuo metu tai plataus spektro metalo apdirbimo įmonė, turinti plačias technologines galimybes ir siūlanti įvairias metalo apdirbimo, programinio tekinimo, frezavimo paslaugas. Tačiau dabar, pasak vadovo, labiausiai trūksta savo sritį išmanančių specialistų, pavyzdžiui frezuotojų ir tekintojų. Pasirinkę šias profesijas jauni žmonės visada turės užtikrintą darbo vietą ir stabilų atlyginimą. Todėl svarbiausia išdrįsti svajoti ir siekti savo tikslų.
Rašyti atsakymą