Hugo Šojaus muziejuje – paveikslai iš Bažnytinio paveldo muziejaus

Vilniaus arkivyskupijos Bažnytinio paveldo muziejus, bendradarbiaudamas su Šilutės Hugo Šojaus muziejumi, pristato parodą, kurioje eksponuojami paveikslai iš Rytų Lietuvos bažnyčių.

Paveikslai vaizduoja Švč. Mergelę Mariją, šv. Antaną, šv. Judą Tadą, šv. Vincentą Fererą, šv. Dominyką ir šv. Pranciškų – vienus populiariausių šventųjų Lietuvoje. Šv. Antanas ir šv. Judas Tadas – patys mylimiausi šventieji globėjai, kurių atvaizdų galima rasti beveik kiekvienoje bažnyčioje. Kūriniuose atpažįstami skirtingi šventųjų vaizdavimo būdai: pasakojamasis, kai vaizdingai perteikiamos šventųjų žemiškojo ir dangiškojo gyvenimo scenos („Šv. Dominyko ir šv. Pranciškaus susitikimas“), ir simbolinis, kai šventieji vaizduojami išryškinant svarbiausias jų šventumą lėmusias savybes, atpažįstami iš nusistovėjusių atributų, susijusių su jų gyvenimo istorija ar kankiniška mirtimi. Išsiskiria Škaplieriaus Švč. Mergelės Marijos atvaizdas, kuris nutapytas ne kaip įprasta, o pasakojant šv. Simono Stoko viziją. Dievo Motina sėdi debesyse, kaire ranka laiko rūpintojėlio poza sėdintį Vaikelį Jėzų, o dešine kaip malonę visiems iš savo rankos tiesia škaplierių – ypatingą savo malonių ženklą, skydą ištikus pavojui, pažadą apsaugoti nuo amžinosios ugnies.

Bažnytinio paveldo muziejus įsikūręs 2009 m. Vilniuje Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje ir buvusiame bernardinių vienuolyne (Šv. Mykolo g. 9), jame eksponuojamas Vilniaus katedros lobynas, vertingiausi eksponatai iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių; muziejaus žiniai priklauso Vilniaus katedros varpinė bei Katedros požemiai – čia nuolat rengiamos ekskursijos ir edukacijos. Nuolatinės ekspozicijos šerdimi tapo Vilniaus katedros lobynas. Jį sudaro liturginės vertybės: stebuklais garsėjantys atvaizdai, relikvijoriai, bažnytiniai indai, dauguma iš jų yra votai Vilniaus katedroje. Nuo įkūrimo muziejaus fondai prasiplėtė – jau sukaupta daugiau kaip 6000 eksponatų, o Hugo Šojaus muziejuje eksponuojami paveikslai – nuolatinės muziejaus ekspozicijos dalis.

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje!

Parodos organizatoriai: Bažnytinio paveldo muziejus, Šilutės Hugo Šojaus muziejus.
Parodos kūrybinė komanda: Vidmantė Narvidaitė, Sandra Stonytė, Rita Pauliukevičiūtė.
Bažnytinio paveldo muziejaus veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus arkivyskupija.

Bažnytinio paveldo muziejaus informacija