Į aklavietę stumia kaimynų gyvenimo būdas

juknaiciu namas 1Antrus metus namo administravimą „Šilutės butų ūkiui“ patikėję juknaitiškiai niekaip negali sulaukti stogo remonto. Į redakciją kreipusis viena namo gyventoja skundėsi administratoriaus neveiklumu, tačiau pamiršo paminėti, kad kone visi kaimynai yra nemokūs ir tiesiog skęsta skolose.

Nebe pirmą kartą tvarkingai norintys gyventi žmonės tampa ne itin sektiną gyvenimo būdą pamėgusių kaimynų įkaitais. Tokių namų, pasak „Šilutės butų ūkio“ vadybininko Albino Zdanevičiaus – išties nemažai, o įmonės finansinės galimybės padėti – ribotos.

Nori, kad sutvarkytų stogą

Šilutės gatvėje Juknaičiuose gyvenanti Stanislava pasakojo, kad dviaukščiame daugiabutyje – begalė problemų. Tiesiai po langais nuolat srūva iš kanalizacijos duobės bėgančios nuotekos, dalis kiemo dėl tvarkytis nenorinčių kaimynų virto šabakštynu.

„Savo kamputį tvarkausi, šluoju, lapus grėbiu, tad kai kuriems kaimynams dėl to esu labai bloga“, – neslėpė juknaitiškė.
Tačiau labiausiai moteriai nerimą kelia per didelius vėjus rudenį apgadintas šiferiu dengtas stogas ir netvarkingi kaminai.

„Virš manęs gyvenanti kaimynė pasakojo, kad užėjus lietui į jos palėpę ima bėgti vanduo, tenka statyti puodus. Prakiuręs tas stogas“, – guodėsi Stanislava.

Pasak moters, sutvarkyti namo stogą administratoriaus prašyta jau seniai, tačiau reikalai iki šiol nepajudėjo. Tiesa, dalis stogo vis tik su „Butų ūkio“ pagalba buvo padengta naujais šiferio lapais. Juos darbininkams parūpino kita kaimynė, į kurios virtuvę irgi smelkėsi vanduo.

„Jei turėtume ir mes šiferio, pasikeistume. O ką daryti, kai nėra tokios galimybės? Esame palikti likimo valioje“, – kalbėjo Stanislava.

Kone visi kaimynai – skolininkai

Pasak „Šilutės butų ūkio“ vadybininko A.Zdanevičiaus, namas turėjo kur kas daugiau problemų: administratoriaus lėšomis sutvarkyta elektros instaliacija, vasarą nupjauti ant namo virstantys medžiai.

„Viename bute iš viso nėra vandentiekio. Butą nusipirkęs žmogus nori tvarkytis, daryti remontus. Laukiame pavasario, kad galėtume spręsti šią bėdą ir nepalikti žmogaus tokioje situacijoje. Įrengsime bendrą vandentiekį“, – sakė A.Zdanevičius.

Vadybininkas prisiminė, kad gyventojams jau anksčiau buvo siūlyta jungtis prie bendros vandens ir nuotekų sistemos, bet jie to nenorėjo. Nuotekos bėga į kieme iškastą surinkimo duobę, o kai šioji persipildo – nuotekos nuvinguriuoja ir per visą kiemą, nes niekam nerūpi duobės išvalyti.

Atsižvelgiant į prastą namo būklę ir nuolat kylančias problemas, gyventojams buvo siūlyta atsidaryti kaupiamąjį fondą ir padidinti įmokas, kad greičiau būtų sukaupta pinigų būtiniausiems remontams. Žmonės tokio pasiūlymo atsisakė.

„Buvo sukviestas ir susirinkimas, pateiktos darbų sąmatos. Reikia visus kaminus permūryti – tai kainuotų 3049 litus. Kalbėjom ir apie kapitalinį stogo remontą, kurio kaina – 52 tūkst. Lt. Kažkada stogas yra nudegęs, gegnės yra laikinos, bet dar lyg ir būtų galima keisti vien dangą, tai kainuotų pigiau – 15 tūkst. Lt. Bet gyventojai nesutiko, nori, kad viskas už dyką būtų daroma“, – pasakojo A.Zdanevičius.

Kone visi namo gyventojai yra skolininkai. A.Zdanevičiaus duomenimis, tvarkingai įmokas moka vos viena namo gyventoja, o viso namo skola „Butų ūkiui“ siekia apie 1200 litų.

„Jeigu gyventojai yra mokūs, stengiamės padėti – atliekame darbus išsimokėtinai. Su skolininkais – vienos bėdos, į tokius namus didelių pinigų investuoti negalime. Bet ir jų avariniais atvejais nepaliekame likimo valioje“, – sakė A.Zdanevičius.

Silutes naujienu LOGO copy