Į areštinę uždaryta sūnaus sugyventinę mušusi šilutiškė

domesticviolenceDar vis paaiškėja naujų prieššventinės ir pošventinės nesantaikos faktų. Prieš pat Kalėdas Švėkšnos sanatorinėje mokykloje vaikinas sumušė tris merginas, o išaušus pirmajai 2012-ųjų metų dienai namuose sūnaus sugyventinę kumščiais auklėjo ir iš namų gujo 53-ejų šilutiškė.

Paauglys „auklėjo“ bendraamžes

Švėkšnos sanatorinėje mokykloje moksleiviai mušėsi dar gruodžio 22-ąją. Tuomet mokyklos teritorijoje 16-metis S.K. sumušė savo bendraamžes B.K., R.K. ir V.S.

Tyrėjai jau išsiaiškino, kad tądien šios ugdymo įstaigos globotiniai buvo išvežiojami po visos Lietuvos globos namus Kalėdų atostogoms. Trys merginos tądien priekabiavo prie S.K. draugės, o 16-metis dėl to labai supyko. Vėlesnis „auklėjimas“ ir buvo jo kerštas aštrialiežuvių trijulei.

Merginos sumuštos nesunkiai, pagalbą joms suteikė vietos medikai. Pradėtas ikiteisminis įvykio tyrimas.

Areštinėje pailsės smurtavusi moteris

Sausio 1-ąją namuose net kelis kartus – 10 ir 12.30 val. – galią rodė šilutiškė 53 m. B.N., gyvenanti Taikos g. Moteris naudojo fizinį smurtą artimoje aplinkoje – „auklėjo“ savo sūnaus sugyventinę 27-erių L.B.

Klausos ir kalbos negalią turintys B.N. sūnus ir jo gyvenimo draugė nuo moters nukenčia nebe pirmą kartą. Pareigūnus šį kartą iškvietė sūnaus ir jo draugės informantė – konsultantė. Apklausti nukentėjusiąją pareigūnams pavyko tik trečiadienį, nes tik tuomet rasta vertėja iš gestų kalbos.

Jauna moteris nurodė, kad sausio 1-ąją išties patyrė smurtą ir tai buvo nebe pirmą kartą. Pareigūnai į šią šeimą 2 kartus buvo iškviesti ir gruodžio mėnesį, tik tuomet irgi nepavyko išsiaiškinti, ar buvo prieš moterį naudotas smurtas.

Sausio 1-ąją nepavyko apklausti ir smurtautojos, mat ji buvo girta – alkotesteris parodė daugiau nei 2 promiles alkoholio. Tą dieną pareigūnai agresyvią moterį tik nuramino. Vėliau apklausiama ji tikino nesmurtavusi. Moteris atkakliai reikalauja iškeldinti iš namų jos sūnaus draugę.

Už smurtą šeimoje moteriai pritaikytos įstatyme numatytos sankcijos. Ši šilutiškė yra pirmoji moteris, papildžiusi šeimose smurtaujančių vyrų būrelį. Ji, kaip ir kiti smurtautojai, praleis Šilutės areštinėje.