Į eglės įžiebimo šventę ateikite saugiai – su atšvaitais

Šilutės Vydūno gimnazijos mokiniai dalyvavo Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse "Šviesiausia klasė". / vydunas.lt nuotr.Šiandien vakare minia mažų ir didelių šilutiškių sugužės prie pagrindinės Šilutės eglės iki tamsos lauks įsižiebiančių šventinių šviesų.

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai prašo visus šventės dalyvius ta proga pademonstruoti savo sąmoningumą savisaugos aspektu: ragina visus, ypač vaikus, į šventę ateiti su atšvaitais.

Komisariato vyresnioji specialistė Nerija Ropienė neabejoja, kad visos šeimos namuose turi atšvaitų. Pats laikas juos susirasti ir būtinai prisitvirtinti išeinant į gatvę. Svarbiausia, kad suaugusieji nepamirštų atšvaitus prisegti vaikams, o ir patys nenumotų ranka į šią paprastą, bet efektyvią nelaimių prevencijos priemonę.

„Policijos pareigūnai kviečia visus šilutiškius penktadienį parodyti pavyzdį, kaip patys rūpinamės savo saugumu. Norėtume, kad atšvaitas būtų privaloma kiekvieno gyventojo aprangos detalė. Norėtume, kad nė vienas pėstysis gatvėje nenukentėtų tik dėl to, kad patingėjo prisisegti mažą šviesą atspindinčią detalę”, – sakė N.Ropienė.

Pasak jos, pastaruoju metu labai padaugėjo eismo nelaimių, kurios įvyksta tamsoje ir kurių metu sunkiai sužalojami vairuotojų nepastebėti pėstieji bei dviratininkai. Gaila, bet didėja ne tik sužeistųjų, bet ir žuvusiųjų skaičius.

Todėl visiems būtina pasirūpinti saugumu, neužkrauti šios atsakomybės vien vairuotojams.

Ketvirtadienį ir penktadienį Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai surengė dar vieną pravencijos akciją, kurios metu dalijo atšvaitus kaimo mokyklų mokiniams.