Į Jūrų muziejų iš Graikijos sugrįžta delfinai

vanago bflLietuvos jūrų muziejaus delfinariumo žiūrovų salės rekonstrukcijai artėjant į pabaigą, į atnaujintus namus iš laikinos viešnagės Graikijos Atikos zoologijos sode grįžta pirmieji keturi delfinai.

Pirmadienį pavakare į Palangos oro uostą Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“ iš Atėnų parskraidins keturias Juodosios jūros afalinų pateles: Gloriją, Gabiją, Smiltę ir Tiją. Glorija ir Gabija – delfinariumo senbuvės, Smiltė – jauniklė, gimusi dar Klaipėdoje, o Tija pasaulį pamatė jau Graikijoje.

Kitą pirmadienį, rugsėjo 23 dieną, bus pargabenti dar trys delfinai: Argas, Perla ir Baltis. Graikijoje liks dar septyni delfinai.

Vienuolika delfinų buvo išgabenta į Graikijos delfinariumą prieš trejus metus, prasidėjus delfinariumo rekonstrukcijai. Per tą laiką delfinų būrys pasipildė 3 jaunikliais.

Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, kol delfinai aklimatizuosis rekonstruotame baseine, delfinariume toliau darbuosis statybininkai.

„Norint priimti lankytojus, reikia sutvarkyti jiems skirtą infrastruktūrą, – pranešime spaudai cituojama O. Žalnienė. – Tai yra fojė, tualetai, kavinės, kasos, delfinariumo prieigos. Lankytojus galėsime priimti tada, kai delfinariumo rekonstrukcijos pirmąjį etapą tinkamu naudojimui pripažins Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Delfinariumo rekonstrukciją planuojama visiškai baigti 2015 metais.

„Daug kas mano, kad rekonstruojamas tik apvalus pastatas, kuriame yra žiūrovų salė. Tačiau vyksta ne tik rekonstrukcija, bet ir visiškai naujų objektų statyba: jau dabar yra iškilusios lagūna po atviru dangumi, kurioje delfinai leis vasaras, tribūnos, klojamas cementas delfinų gyvenamuosiuose baseinuose ir delfinų terapijos centre“, – teigia Jūrų muziejaus direktorė.

Po rekonstrukcijos delfinams skirtas bendras baseinų plotas padidės tris kartus. Tai ir moderni vandens tiekimo ir valymo sistema leis užtikrinti žymiai geresnes gyvūnų gyvenimo sąlygas. Viso delfinariumo rekonstrukcijos kaina – 40 mln. litų, didžioji dalis finansuojama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.