Į ką atsižvelgti renkantis buhalterinės apskaitos įmonę?

i ka_atsizvelgti_renkantis_buhalterines_apskaitos_imonesVis daugiau verslininkų renkasi ne asmeninį buhalterį, o samdosi buhalterinės apskaitos įmonę. Kol daugeliui tai vis dar yra naujovė, kiti jau ne vienerius metus džiaugiasi sutaupytais resursais ir efektyviu darbu. Tačiau kaip išsirinkti buhalterinę įmonę kai iš kiekvienos yra tikimasi nepriekaištingo pasiruošimo ir specialistų darbo?

Atsiliepimai

Norint išsirinkti buhalterinę apskaitos įmonę labai svarbu pasidomėti jų esamų klientų atsiliepimais. Rekomendacijų pagalba galite sužinoti darbo kultūrą, požiūrį į klientą, darbo efektyvumą ir kitus svarbius aspektus. Jeigu abejojate tiesiog ieškokite toliau. Galime užtikrinti, kad buhalterinių apskaitos įmonių, kurios naudoja naujausiąs technologijas ir tinkamai atlieka savo darbą yra ne viena, todėl nepalikite vietos abejonėms. Kitas svarbus aspektas- kiek metų ši įmonė jau atlieką savo veiklą Lietuvoje? Kuo ilgiau įmonė pradirbusi ir turi daugiau klientų, tuo didesnę patirtį ji turi ir profesonaliau galės Jums patarti rūpimais klausimais.

Kaina ir teikiamos paslaugos

Kiekvienam asmenui renkantis buhalterinę įmonę gali pasirodyti, kad siūloma kaina yra neproporcingai didelė, ypač jeigu prieš tai teko samdyti tik privatų buhalterį. Lyginant vienų buhalterinių įmonių kainas su kitomis kainų skirtumas taip gali būti nesuprantamas, todėl rekomenduotina rimtai pasidomėti kokios paslaugos suteikiamos už esamą kainą, o už kurias paslaugas gali tekti mokėti papildomai. Nepamirškite ir to, kad vos pasamdžius buhalterinę įmonę, jai teks atlikti pasiruošimo veiksmus, pirminių dokumentų įvedimo į apskaitos programą darbus, įsakymų ir dokumentacijų įforminimus bei kitus darbus, kurių gali prireikti tik pirmiems mėnesiams. Privačiai samdomi buhalteriai gali atlikti ir papildomus darbus, tačiau ne visos buhalterinės įmonės gali imtis tokių darbų kaip sąskaitos išrašymas ir pan. Kadangi vienų buhalterinių įmonių darbuotojai yra labiau patyrę, šie gali atlikti ir daugiau funkcijų, tačiau už atliktą darbą gali būti reikalaujama papildomo mokesčio. Dažniausiai papildomas mokestis yra imamas už konsultacijas, todėl nepamirškite pasidomėti kokio laiko ir kiek konsultacijų jums bus suteikta už nurodytą buhalterinės apskaitos tvarkymo kainą. Be to, kai kurios įmonės naudojasi dviem tarifais- fiksuotos kainos (pritaikytas įmonėms, kurios išlaiko pastovią veiklos apimtį) ir kintančios (įmonėms, kurios vykdo sezoninio pobūdžio darbus). Kitos gali vertinti kainą ir pagal Jūsų verslo apimtį. Kai kurios buhalterinės įmonės leidžia patiems pasirinkti funkcijas už kurias sumokėsite, o ne tam tikrą paslaugų paketą už nustatytą kainą.

Aukštųjų apskaitos technologijų pritaikymas įmonėje

Naujausios technologijos gali sutaupyti daugybę brangaus laiko, bei apsaugo nuo papildomo popierizmo ir skaičiavimo ar loginių klaidų, kurios atsiranda visą apskaitą vedant raštu. Pačios technologijos turi be jokių išlygų atitikti tarptautinius apskaitos standartus. Nebijokite pasidomėti ir pačių programų valdymu bei galimybėmis, nes kai kurios padeda stebėti buhalterinę informaciją ir pačioms įmonėms. Turite atsižvelgti į savo verslo kryptį ir specifiką bei žinoti, kad prireikus buhalterinė įmonė galės pasiūlyti ir papildomas paslaugas ir technologijas Jūsų verslui plečiantis.

Kokius dokumentus ir kada reikia pateikti?

Jeigu renkantės buhalterinę apskaitos įmonę pirmą kartą, būtinai susižinokite kurių dokumentų Jums prireiks, ar galima juos pateikti ne vienu metu, ar galima pateikti dokumentus elektroniniu būdu, iki kurios dienos juos turite pateikti.

Buhalterinių paslaugų draudimas ir duomenų saugumas
Saugumas ir patikimumas yra patys svarbiausi faktoriai. Žinodami, kad Jūsų duomenys yra saugūs, žinote, kad saugus ir Jūsų verslas. Jeigu suabejojate dėl duomenų saugumo patartina kreiptis į kitą buhalterinės apsaugos įmonę. Tačiau vien tai, kad duomenys yra prieinami Jums asmeniškai internete nereiškia, kad jie nėra apsaugoti, todėl pasidomėkite kaip duomenys yra apsaugomi, kas gali prieiti prie duomenų. Kitas svarbus dalykas- civilinės atsakomybės draudimas bei kokia suma yra apdraustos teikiamos paslaugos. Tai yra tam tikras garantas, kad buhalterinė įmonė prisiims atsakomybę už netinkamai atliktas pareigas, o esama žala bus kompensuota.
 
Parengta pagal Added value medžiagą.