Į keliones po Baltijos šalis – ir dėl prizų, ir dėl įspūdžių

Ventės ragas. / greatbaltic.eu nuotr.Gegužę startavęs „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012” įsibėgėja. Šeštą kartą rengiamo kelionių projekto sąraše – 30 gražiausių ir įdomiausių turizmo objektų Latvijoje, Estijoje ar Lietuvoje.

Pirmieji projekto žygeiviai, tarp kurių kol kas aktyviausi lietuviai, jau spėjo aplankyti ir įsiamžinti ne vienoje turizmo vietovėje. Nuotraukos iš aplankytų objektų – svarbiausias įrodymas ir viena pagrindinių sąlygų siekiant ne tik smagiai pakeliauti, bet ir laimėti dovanų.

Šiaulietis Mindaugas Jankus kelionių projekte dalyvauja nuo 2008 m. ir vieną kartą yra tapęs pagrindiniu projekto nugalėtoju.

„Šiais metais jau spėjau pamatyti 13 objektų Latvijoje ir Estijoje. Vieną savaitgalį skyrėme Latvijai, kitą – Estijai. Labai patiko Tėrvetės gamtos parkas Latvijoje. Dabar liko Lietuvos gražiausios vietos. Labai norėčiau ir šiemet laimėti dovanų, kad ir smulkių“, – sakė kelionių entuziastas.

Didžiojo žygio po Baltijos šalis organizatoriai skelbia, kad į kelionę leistis rekomenduojama su specialia projekto knygele rankoje ir patogiu žemėlapiu.

„Žygeiviai kviečiami užsiregistruoti interneto svetainėje www.greatbaltic.eu ir patogiai susiplanuoti bei atsispausdinti kelionės maršrutą. Pasirinkus dominančius objektus, detalus maršrutas bus pateiktas žemėlapyje. Prireikus, galima keisti lankomų objektų eilės tvarką, susidaryti maršrutą iš naujo ir jį atsispausdinti arba išsisaugoti svetainėje. Tai labai patogi priemonė, jei planuojate smagias atostogas kaimyninėse šalyse“, – teigė Lietuvos Turizmo departamento atstovė ir kelionių projekto vadovė Ieva Druktenė.

Kuo daugiau aplankytų objektų, tuo daugiau galimybių laimėti. Visi 30 objektų šiais metais – „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (EDEN) apdovanojimų laimėtojai bei kandidatai. Tačiau keliauti po Baltijos šalis vilioja ir geros dovanos. Nuo Tbilisio, Sankt Peterburgo iki Amsterdamo ar Paryžiaus! Pagrindinio žygio laimėtojo laukia skrydis dviems į vieną iš pasirinktų 23 Europos miestų su nakvyne 4* viešbutyje. Įspūdingą kelionę dovanos skrydžių kompanija Estonian Air ir kelionių agentūra „Saitas“.
Kiekviena projekto šalis rinks ir savo žygeivius-favoritus, kuriems bus įteiktos papildomos dovanos.

„Ar mėgstantiems keliauti gali būti siūlomi geresni prizai nei kelionės?

Organizatorių Lietuvoje išrinktiems prizininkams dovanosime keliones dviems su nakvyne ir poilsiu „Eglės“ sanatorijoje Druskininkuose bei slidinėjimo bilietais „Snow“ arenoje. Latvijoje projekto nugalėtojų lauks kelionės prabangiu autobusu Lux Express su nakvyne ir ekskursijomis Rygoje, Siguldoje, Cėsyje, Liepojoje. Estų organizatoriai yra pasirengę dovanoti poilsio paketus porai Saremos saloje bei kaimo turizmo sodyboje Pernu mieste su golfo pramogomis, taip pat kelionę šeimai su nakvyne, vizitais Tartu muziejuose“, – vardijo I.Druktenė.

Kelionių projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis“ 2012 tęsis iki pat rugpjūčio pabaigos. Visi norintys jame dalyvauti turi registruotis interneto svetainėje, artimiausiame turizmo informacijos centre pasiimti rekomenduojamų aplankyti vietovių trijose Baltijos šalyse knygelę ir susiplanavę maršrutą leistis į žygį.