Į kelius išriedėjo motociklai!

Motociklas - padidintos rizikos transporto priemonė. Jis gerokai mažesnis už automobilį, manevringas, todėl nuolat prisiminkite, kad, vairuodami motociklą, kitų eismo dalyvių galite būti sunkiau pastebimi kelyje, išnirti jiems visai to nesitikint ir sukelti eismo įvykį.

Sėsdami prie motociklo vairo privalote turėti teisę vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę.

Keliuose ir miestų gatvėse motociklų vairuotojai turi būti itin dėmesingi, įvertinti situaciją išvažiuodami iš šalutinio kelio, keisdami važiavimo kryptį, apsisukdami ir prieš pėsčiųjų perėjas, jie turi rodyti įspėjamuosius signalus. Negalima viršyti leistino greičio, būtina įvertinti važiavimo ir meteorologines sąlygas, vietovės reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, eismo intensyvumą.

Motociklų gerbėjai nekantrauja pradėti sezoną, tačiau oficiali jo pradžia kartais nesutampa su tinkamu oru motociklui vairuoti. Ankstyvą pavasarį ant kelių dar būna likę žiemą barstomo smėlio, susikaupę žvyro, dėl to kelio danga gali būti slidi, o purvas turi įtakos ir sukibimui su kelio danga.

Pagrindinės eismo įvykių, į kuriuos patenka motociklų vairuotojai priežastys: saugaus greičio nepasirinkimas, nuvažiavimai nuo kelio, kai kelio vingis į kairę arba į dešinę, susidūrimai su kita transporto priemone sukant bei apsisukant. Nelaimes kelyje lemia saugaus atstumo nesilaikymas, stabdymas ir apvirtimas važiuojamojoje dalyje, įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrimai su transporto priemone, išvažiuojančia iš šalutinio kelio.

Praėjusiais metais žuvo 13 motociklų vairuotojų, sužeisti 199, 2021 metais žuvo 10, sužeisti 234.

Patarimai motociklų vairuotojams

Pasikartokite Kelių eismo taisykles, o praktinius įgūdžius pasitikrinkite uždaroje aikštelėje; patikrinkite motociklo būklę; prie vairo sėskite tik blaivūs, nevairuokite pavargę ar sirgdami; važiuodami dėvėkite šalmą, akių apsaugas ir tinkamą aprangą; vairuokite abiem rankomis; atsižvelkite į meteorologines sąlygas, reljefą, kelio ir transporto priemonės būklę, eismo intensyvumą; neviršykite leistino greičio; laikykitės saugaus atstumo iki kitų transporto priemonių; paisykite šviesoforo signalų; atsakingai manevruokite ir lenkite; turėkite ryškiaspalvę liemenę.

Lietuvos policijos inf.