Į Klaipėdą traukia stintautojai, sausį nustatyta 30 žvejų – pažeidėjų

Sausio 27 d. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą Klaipėdoje, Malkų įlankoje, tikrino, ar stintas gaudantys žvejai laikosi mėgėjų žvejybos taisyklių.

„Šiuo metu į Klaipėdą stintų žvejoti suvažiuoja žvejai iš visos Lietuvos ir gaila, kad svečiai elgiasi neatsakingai – girtauja, šiukšlina ir savo elgesiu prisišaukia ir policijos pareigūnus. Klaipėdos aplinkosaugininkai šiuo metu skiria ypatingą dėmesį stintų žvejybos kontrolei. Tikrindami žvejus pasitelkiame ir neetatinius aplinkos apsaugos pareigūnus, policijos pareigūnus“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) viršininkas Vitalis Marozas.

Patikrinus 20 žvejų nustatyti 5 pažeidėjai. Vienas asmuo elgėsi itin agresyviai, įžeidinėjo aplinkosaugininkus, todėl buvo iškviesta policija, vyras sulaikytas ir išvežtas į policijos komisariatą.

Jam surašyti du administracinio nusižengimo protokolai – už pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą ir už aplinkosaugos pareigūno garbės ir orumo pažeminimą.

„Kai asmuo elgiasi agresyviai, įžeidinėja pareigūną, taikoma administracinė nuobauda ir asmeniui gresia iki 1800 eurų bauda“, – sakė V. Marozas.

Kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų, sprendimų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 780 eurų. Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 390 iki 1950 eurų. Už valstybės pareigūno asmens garbės ir orumo pažeminimą gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų.

Reido metu nustatytas asmuo, turėjęs ne mėgėjų žvejybos įrankį –mėtomąjį tinklą, ir naudojęs per daug kabliukų, jam gresia iki 260 eurų bauda. Dar vienas pažeidėjas žvejojo be žvejybos leidimo, jam gresia bauda iki 60 eurų.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti AAD telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.