Į laidojimo papročius gilinosi Kraštotyros draugija

IMG 20181026_160245Metų ratui apsisukus Šilutės kraštotyros draugija pakvietė saviškius ir kitus istorija bei tradicijomis besidominčius šilutiškius į paskaitą tema “Bažnyčia, šventieji ir krikščioniškas tikėjimas: kaip amžių eigoje keitėsi mirusiųjų minėjimo papročiai”.

Kraštotyros draugijos pirmininkė Regina Meškauskienė susirinkusiesiems sakė, kad pastaruoju metu nemažai komercijos požymių galime įžvelgti ir lietuvių kapinėse. O Vėlinių ir Visų šventųjų dienos – tai susikaupimo, apmąstymų, rimties ir išėjusiųjų prisiminimo laikas. Kartu tai kaip tik tas metas, kuomet galime pamąstyti ir pasikalbėti apie šiuos dalykus. Todėl ir sumanyta pasiūlyti šilutiškiams į mirtį, laidotuves ir kapinių priežiūrą pažvelgti tarsi iš kitos pusės, priminti istoriją ir senovines tradicijas.

Copy of_IMG_20181026_160317Paskaitą skaitęs Šilutęs evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Remigijus Šemeklis sakė, kad nors mirties tema nėra labai maloni, visgi ji yra gyvenimo dalis. R.Šemeklis kalbėjo apie tai, kaip krikščionys suvokia bažnyčią kaip instituciją, kaip atsirado šventųjų garbinimas, priminė pagoniškąsias apeigas ir t.t. Pabaigoje susirinkusieji pasidalijo asmeninėmis patirtimis.