Į Lietuvininkų gatvę sugrįžta medžiai

 

MEDZIAI _3Vakar Šilutėje, Lietuvininkų gatvėje, buvo pasodinti du klevai. Artimiausiu metu pagrindinėje miesto gatvėje medelių bus pasodinta ir daugiau. Daugeliui šilutiškių iškilo klausimas, kodėl medeliai sodinami žiemos metu. Tačiau darbus vykdančio UAB „Šilutės komunalininkas“ direktorius Audrius Benkunskas nuramina, kad sodinukai yra specialiai paruošti, taigi baimintis, kad jie neišgyvens, nereikėtų.

Šilutėje tęsiami daug diskusijų sukėlusio Šilutės miesto istorinės dalies kraštovaizdžio (želdinių) tvarkymo projekto darbai. Priminsime, kad pirmieji penki klevai buvo pasodinti dar birželio mėnesį, Tilžės gatvėje, šalia senųjų kapinių.

Vakar „Klaipėdos želdiniai“ atvežė 41 medelį, kuris bus pasodintas artimiausiu metu, jeigu tik oro sąlygos leis. „Šilutės komunalininkas“ yra paruošęs iš viso apie 50 duobių, kurias užpylė juodžemiu.

medeliaiPasak A. Benkunsko, medelių šaknys yra specialiame grunte, kuris jas apsaugo. „Vegetacinis laikotarpis užsibaigęs, medis kaip ir miega. Jokių problemų juos sodinti šiuo metu laiku nėra“, – pasakojo įmonės vadovas.

Prie kiekvieno medelio įrengta laistymo sistema, taigi pavasarį, kai atšils, jie bus laistomi.