Šis gyvūnų porūšis yra įtrauktas į EAZA ex situ programą (EEP), kurios tikslas – išsaugoti sveikas nelaisvėje laikomų gyvūnų populiacijas. Saugodami šiuos gyvūnus zoologijos sode, turime progą prisidėti prie rūšies išlikimo.
Bekartis savaninis zebras – tai zebrų porūšis, paplitęs šiaurinėse Rytų Afrikos dalyse. Kiekvieno zebro raštas yra unikalus. Gimę jaunikliai turi rausvai rudas juosteles, kurios pamažu tampa tamsesnės ir augant pasidaro juodos. Ši savybė padeda jiems užsimaskuoti ir suklaidinti plėšrūnus. Šių gyvūnų raštas gali padėti jiems reguliuoti kūno temperatūrą ir atlikti apsaugos nuo žalingų saulės spindulių funkciją. Įdomu, jog ką tik gimę jaunikliai po 6 minučių jau geba stovėti, po 20 – vaikščioti, o po 40 – bėgti.
Lietuvos zoologijos sode apsigyvenusių brolių zebrų, Pomelo ir Janiko, amžius – 1 metai. Suaugę zebrai gali išvystyti iki 65 km/val. greitį. Didžiąją dienos dalį jie praleidžia maitindamiesi. Zebrų kelių sąnariai leidžia gyvūnui ilgai išlikti stovimoje padėtyje, todėl miegoti jie gali stovėdami.
Naujakuriai atgabenti iš Čekijos Dvur Kralove zoologijos sodo. Atlikta Lietuvos zoologijos sodo renovacija leidžia užtikrinti geresnes gyvūnų laikymo sąlygas, todėl zebrams, kaip ir kitiems gyvūnams, yra pritaikytas specialus rūšį atitinkantis mitybos planas bei sukurta individuali užimtumo programa. Gyvūnų užimtumas – prioritetinė veikla zoologijos soduose, jos tikslas – natūralaus elgesio skatinimas. Užimtumo priemonės taikomos kiekvienai rūšiai ar net gyvūnui individualiai. Nesvarbu, ar tai pašaro ieškojimas, ar smalsumo žaidimai, stimuliuojantys uoslę, regą ar skonį.
Šiemet yra paskutinė galimybė skirti savo 1,2 % GPM, prisidedant prie gyvūnų gerovės praturtinimo zoologijos sode. Jūsų parama prisidės prie gyvūnų užimtumo, kuris mažina jų nuobodulį, skatina fizinę bei psichinę veiklą.
Pagal zoologijos sodo inf.
Rašyti atsakymą